Baume – En – Huile

23.00

2 stok

SKU: 3508240001230 Kategori:

Përshkrim

Pastrues fytyre
I rekomandueshem per lekure te thate dhe shume te thate

Pastrues i dyfishtë në sipërfaqe dhe në thellësi.
Frymëzuar nga teknika estetike e pastrimit jonik, ky balsam në vaj, ideal për lëkurë të thatë, ofron një pastrim të dyfishtë:
– në sipërfaqe: largon ndotësit e jashtëm dhe pluhurin nga lëkura dhe tret përbërjen
– në thellësi: largon djersën e tepërt dhe sebumin dhe ndihmon në eliminimin e qelizave të vdekura
Një strukturë aktive e balsamit që shndërrohet në vaj dhe më pas në qumësht në kontakt me ujin për një efikasitet të dyfishtë pastrimi me aromë te freskët dhe femërore që ndërthur notat e jaseminit, lules së Lotusit dhe gardenisë së bardhë.

Perdorimi: vendoseni në lëkurë të thatë duke masazhuar me gisht. Emulgoni me ujë, masazhoni përsëri, pastaj lajeni tërësisht. Shmangni zonën e syve.

Përbërës aktivë:
Pastrues “mikro-magnet” – Kap dhe tret papastërtitë në sipërfaqe dhe në thellësi
Mikro-eksfoliant enzimatik – Eliminoni qelizat e vdekura
Ekstrakt zambak uji – Veprimi mbrojtës
Acid hialuronik – Veprim kundër plakjes
Vaji i kamelisë – Veprim zbutës

sqAlbanian