Ofertë!

GRANIONS IODE

7.00

SKU: 3760155210156 Kategori:

Përshkrim

Granions Jod 150µg

Kontribuon në funksionin normal te tiroides

Eshte nje mikroelement thelbesor qe  kontribuon në prodhimin e hormoneve të tiroides: T4 dhe T3, formën e tij aktive dhe në funksionin normal të tiroides. Hormonet e tiroides janë të përfshirë kryesisht në procese të ndryshme themelore: metabolizmin qelizor, ekuilibri i energjisë (përfshirë kalorigjenezën dhe termoregulimin), metabolizmin e karbohidrateve dhe lipideve, proteinat dhe  sintezën  enzimatike.

Perdorimi:

1 ampul ne dite e holluar ne pak uje,mundesisht ndermjet vakteve.

30 ampula per 1 muaj.

Nje depozite e lehte ne tretesire eshte krejt normale.Kjoeshte per shkak te natyres koloidale te tretesires.Ne kete rast shkundeni ampulen perpara perdorimit.

Ky produkt është i përshtatshëm për:

  • Grate shtatzene,
  • Sport,
  • Vegjetarian.

Përbërësit:

Ujë i pastruar, stabilizues: glicerinë, agjent koloidal: amilozë, mineral: jodur kaliumi.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “GRANIONS IODE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *