Maternix A – Allaitement (Gjidhënie)

19.50

SKU: 3770008240100 Kategori:

Përshkrim

MATERNIX A ALLAITEMENT
SUPLEMENT USHQIMOR PËR GJIDHËNIE
ME BAZË KOPËR, VITAMINA, MINERALE DHE OMEGA 3
30 KAPSULA


Suplement ushqimor për gjidhënie

  • Finoku – ndihmon në ruajtjen e shëndetit të gjirit gjatë ushqyerjes me gji dhe mbështet prodhimin e qumështit të gjirit.
  • Omega 3 (DHA) – kontribuon në funksionimin normal të trurit; efekti i dobishëm arrihet nga konsumimi ditor i 250 mg DHA.
  • Zinku dhe Vitamina D – kontribuojnë në ruajtjen e kockave normale.
  • Vitaminat (B6, B9, C, D) – kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
  • Hekuri dhe Vitaminat (B3, B5, B6, B9, C) – ndihmojnë në uljen e lodhjes.

PËRBËRJA:

Vaj peshku i pasur me DHA dhe EPA, xhelatinë peshku me luspa, ekstrakt i thatë i koprës (Foeniculum vulgare Mill), acid askorbik (Vitaminë C), hidratues: glicerinë, bisglicinat hekuri, sulfat zinku i mikrokapsuluar, nikotinamid (Vitamina B3) , D-alfa acetat (Vitamina E), emulsifikues: monostearat glicerol, D-pantotenat kalciumi (Vitamina B5), emulsifikues: lecithin e lulediellit, hidroklorur piridoksine (Vitamina B6), ngjyra: komplekset e klorofilit të bakrit, acid folik (vitamina seodlenit, B9) fitomenadioni (Vitamina K1), kolekalciferoli (Vitamina D3).

PËRDORIMI:

1 kapsulë në ditë duhet të gëlltitet gjatë një vakti, gjatë gjithë periudhës së ushqyerjes me gji
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore duhet të përdoren si pjesë e një stili jetese të shëndetshëm dhe të mos përdoren si zëvendësues për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël. Ruajeni në temperaturën e dhomës.

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Maternix A – Allaitement (Gjidhënie)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *