Maternix G – Grossesse (Shtatzëni)

19.50

SKU: 3770008240094 Kategori:

Përshkrim

MATERNIX G GROSSESSE
SUPLEMENT USHQIMOR PËR SHTATZËNI
ACID FOLIK, VITAMINA, MINERALE DHE OMEGA 3
30 KAPSULA


Suplement ushqimor i rekomandueshëm gjatë shtatzënisë dhe gjate planifikimit te shtatzanise

  • Vitamina B9 – kontribuon në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë.
  • Mineralet (hekur, zink) dhe Vitaminat (B9, B12, D) – luajnë një rol në procesin e ndarjes së qelizave dhe zink që kontribuon në sintezën normale të ADN-së.
  • Hekuri dhe Vitaminat (B2, B3, B5, B6, B9, B12, C) – ndihmojnë në uljen e lodhjes.
  • Omega 3 (DHA) – kontribuon në funksionimin normal të trurit; efekti i dobishëm arrihet nga konsumimi ditor i 250 mg DHA.
  • Vitaminë B5 – kontribuon në performancën normale intelektuale, jod dhe vitamina (B1, B2, B3, C) të cilat kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor dhe minerale (zink, hekur, jod) të cilat kontribuojnë në funksionin normal kognitiv.
  • Minerale (zink, hekur, selen) dhe Vitaminat (B6, B9, C, D) – kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
  • Vitaminë C – kontribuon në formimin normal të kolagjenit për të siguruar funksionimin normal të kockave dhe kërcit.

PËRBËRJA:

Vaj peshku, EPAX, xhelatinë peshku me luspa, askorbat kalciumi (Vitamina C), vaj i farës së lulediellit (Helianthus annuus L.), humectant: glicerinë, bisglicinat hekuri, trashës: dyll blete i verdhë, zink i mikrokapsuluar me sulfate, nikotinami D.I-alfa-tokoferol (Vitamina E), D-pantotenat i kalciumit (Vitamina B5), emulsifikues: lecithin e fares se rapes, cianokobalamin (vitamine B12) (maltodekstrina), ngjyra: oksid hekuri i zi, piridoksine hidroklorur (2 BB), Vitamina ), monoitrat tiaminë (Vitamina B1), ngjyra: oksid hekuri i kuq, acid folik (Vitamina B9), kolekalciferol (Vitamina D3), klorur kromi, jodur kaliumi, selenit natrium.

PËRDORIMI:

1 kapsulë në ditë duhet të gëlltitet gjatë një vakti, gjatë gjithë shtatzënisë.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore duhet të përdoren si pjesë e një stili jetese të shëndetshëm dhe të mos përdoren si zëvendësues për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël. Ruajeni në temperaturën e dhomës.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Maternix G – Grossesse (Shtatzëni)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *