Phytoapaisant Soothing Treatment Shampoo 400ml

16.00

7 stok

SKU: 3701436904043 Kategori:

Përshkrim

PHYTOAPAISANT SOOTHING TREATMENT SHAMPOO
SHAMPO TRAJTUES QETËSUES 
PËR SKALP TË NDJESHËM DHE TË IRRITUAR

400 ml


Një shampo hipoallergjike, e krijuar për të qetësuar dhe pastruar butësisht lëkurën e kokës, duke respektuar ekuilibrin natyror të saj. Lëkura e kokës zbutet dhe flokët janë rigjallëruar dhe të shëndetshëm.

87% PËRBËRËS NATYROR

Një shampo trajtuese që qetëson menjëherë skalpin e irrituar.

Rekomandohet për skalpat e ndjeshëm të prirur ndaj acarimit. Burra dhe Gra.

Një aromë shumë e butë myshku. Një teksturë e lehtë e lëngshme, e lehtë për t’u shpërndarë në lëkurën e kokës

Ekstrakti i Purslanit ndihmon në lehtësimin e acarimit, ndërsa Lulëzimi i Blirit dhe Lulepasioni hidratojnë dhe mbrojnë për të rivendosur funksionet normale të barrierës së kokës.

Mallow Oligo-procyanidinat kanë veti zbutëse dhe ndihmojnë në rregullimin e reaktivitetit të lëkurës për rehati më të madhe.

PËRBËRËSIT AKTIV:

  • Ekstrakt Purslane
    Kjo bimë ka veti anti-irrituese kur përdoret në mënyrë topike. Ekstrakti i purslanit është me të vërtetë në gjendje të zvogëlojë reaksionin inflamator.
  • Ekstrakte të Lime dhe Lule-pasionit
    Të marra nga një proces ekskluziv i gjelbër, nxjerrjet e bimëve kanë zëvendësuar gjithmonë ujin në formulat PHYTO. Lulja e Lime dhe gjethet dhe lulet e lule-pasionit mbushin formulat PHYTOAPAISANT me vetitë e tyre qetësuese dhe qetësuese.

PËRDORIMI:
Vendoseni në flokë të lagur, masazhojeni butë. Aplikojeni dy herë gjatë larjes duke e lënë të veprojë për 2 minuta dhe më pas shpëlajeni. Përdoreni kur lëkura e kokës ka kruarje dhe është e irrituar.

Për një ritual të plotë trajtues/qetësues, përdorni në kombinim me vajin botanik PHYTOPOLEINE, apo edhe pjesën tjetër të gamës PHYTOAPAISANT, një herë në javë.

VEGAN | PA SULFATE | PA PARABEN | PA SILIKON | PA MICT | PA FENOKSIETANOL