Vitarmonyl Levure De Riz Rouge (Red Rice Yeast)

Ofertë!

4.00

SKU: 3286010011657 Kategori:

Përshkrim

Red Rice Yeast

Përveçse një diete të larmishme, të ekuilibruar, të pasur me fibra dhe yndyrna të ulëta, orizi i kuq me maja është një alternative natyrore për të ndihmuar në mirëmbajtjen e niveleve normale të kolesterolit.

Perdorimi:
Merrni 2 kapsula në mëngjes dhe 1 në mbrëmje, pas ngrënies. Te merren me nje gote uje.Të merret brenda një periudhe prej 15 ditësh. Mund të ripërsëritet rregullisht. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Rekomandohet vetëm për të rriturit.
Mos e përdorni gjatë shtatëzanisë ose gjidhënies, ose pas moshes 70 vjecare. Mos e përdorni njëkohësisht me barna për uljen e lipideve/yndyrnave. Mos e përdorni në rast intolerance ndaj statinave. Nuk rekomandohet për njerëzit me çrregullime të mëlçisë, veshkave ose muskujve. Në rast të dhimbjes së muskujve, këshillohuni me një mjek.
Kërkoni këshillën mjekut përpara se të konsumoni një shtesë dietike bazuar në orizin e kuq.

Perdorimi i te gjitha suplemeteve duhet te jete pjese e nje diete te balancuar. Ruajeni ne nje vend te fresket dhe te thate. Mbajeni larg femijeve!

Permbajtja:
3 kapsula, doza e rekomanduar ditore, sigurojne 666 mg  Maja e orizit te kuq (Monascus purpureus); kapsula me origjine bimore (derivat I celulozes); maltodekstrin; agjent anti-aglomerimi; kripe magnezi I acideve yndyrore, dioxid silici.

sqAlbanian