Vitarmonyl Melatonine Orodispersible

9.20

SKU: 3286010046949 Kategori:

Përshkrim

MELATONINË ORODISPOSABLE
Nxit gjumin e shpejtë, Për ata që kanë probleme nga pagjumësia.

Kuti me 30 tableta
1 tabletë / ditë
Program 30 ditor

Sekretuar natyrshëm nga trupi, melatonina është hormoni i gjumit. Melatonina promovon fillimin e shpejtë të gjumit. Mund të jetë gjithashtu e dobishme kur trupi po lufton për t’u përshtatur ndryshimeve të stilit të jetesës si stresi, ankthi ose një mjedis i jashtëm që nuk është shumë i favorshëm për të fjetur (zhurma, drita, nxehtësia, etj.)

Këshilla për përdorimin
Merrni 1 tabletë 30 minuta para gjumit, vendoseni nën gjuhë. Shkrihet në gojë

Përmban kafeinë (19.8 mg në ditë), nuk rekomandohet për fëmijët dhe gratë shtatzëna. Të konsumohet si pjesë e një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Këshillohet që të mos tejkaloni dozën e rekomanduar. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbajeni larg fëmijëve.

Përbërësit
Embëlsues: manitol; niseshte e modifikuar; kripëra magnezi të acideve yndyrore; aromë natyrale mente; melatoninë.

1 tabletë siguron 1mg melatoninë.

 

sqAlbanian