Vitarmonyl Senna Tamarind

8.00

SKU: 3286010011664 Kategori:

Përshkrim

Nje diete e ulet ne fibra, konsumi i pamjaftueshem me lengje, ndryshimi i rutines jane disa nga faktoret kryesor qe ndonjehere shkaktojne konstipacion dhe parregullsi intestinale.
Vera eshte periudha gjate te ciles relaksohemi dhe pushojme me teper, dhe gjithashtu nderrojme edhe rutinen tone.
Laboratoires Vitarmonyl kane zhvilluar nje formulin special i cili kombinon Senna dhe Tamarind, dy bime te cilat jane te njohura per veprimin e tyre ne mirembajtje e transitit te rregullt intestinal
Perfitimet
Gjethja e Senes ndihmon per te nxitur jashteqitje te lirshme dhe tranzit me te lire.
Tamarina kontribuon ne funskionimin e duhet te muskujve te zorreve per nje eleminim te lehte te mbetjeve. Kompleksi senna-tamarin ndihmon ne nxitjen e tranzitit ne rast te veshtiresive specifike.
Paketim me 30 kapsula.
Keshilla per perdorimin
Te merren 2 kapsula ne dite, mundesisht para gjumit, te shoqeruara me nje gote te plote uje. Mos i tejkaloni 5 ditet e njepasnjeshme te marrjes. Trajtimi mund te riperseritet disa here ne vit nese eshte e nevojshme.
Mos e tejkaloni dozen e rekomandar. Nuk eshte i pershtatshem per femijet nen 12 vjec. Keshillohuni me mjekun tuaj nese jeni shtatzene ose ushqeni me gji. Nuk rekomandohet per perdorim te zgjatur pa keshillen e mjekut. Konsumojeni si pjese te nje diete te larmishme dhe te ekuilibruar dhe nje menyre jetese te shendetshme. Ruajeni ne nje vend te thate dhe te fresket. Mbajeni larg femijeve.
Perberesit
Ekstrakt Senna (Senna alexandrina): kapsule vegjetale (derivati i celulozes): ekstrakt tamarind (Tamarindus indica); maltodextrin, celuloze; agjent kunder aglomerimit: kriperat e magnezit te acideve yndyrore.
2 kapsula sigurojne 5000 mg senna dhe 750 mg tamarind ne ekuivalentin bimor. Ky suplement ushqimor formulohet pa konservanse, pa ngjyra artificiale ose arome, pa derivate te qumeshtit, pa shtuar kripe ose sheqer, pa dioksid titani.

sqAlbanian