Sale!

PHYTO COLOR PROTECTIVE MASK

Original price was: 23.00€.Current price is: 13.80€.

SKU: 3338221002907 Category:

Description

PHYTO COLOR PROTECTIVE MASK
MASKË MBROJTËSE PËR FLOKË TË NGJYROSURA
98% E PËRBËRËSVE ME ORIGJINË NATYRORE
150 mL


PHYTOCOLOR, gama e kujdesit që mbron ngjyrën dhe ringjall shkëlqimin e flokëve të lyer dhe të theksuar.

Maska PHYTOCOLOR, me taninë Tara dhe ekstrakt të filizave të rinj të lulediellit, ruan ngjyrën nga agresionet e jashtme. I pasuruar me vaj Karanja, riparon fibrën e sensibilizuar dhe sjell dozën e nevojshme të kujdesit për flokët e lyer për një ngjyrë të theksuar.

PËRBËRJA:

  • Taninet Tara dhe ekstraktet e fidaneve të rinj të lulediellit: Kjo dyshe përbërësish aktivë është përzgjedhur për veprimin e saj të jashtëzakonshëm mbrojtës. Një antioksidant i fuqishëm, ai kufizon degradimin e pigmenteve dhe parandalon që molekulat e bakrit të pranishme në ujëra të caktuara të lidhen me fibrat për të ruajtur ngjyrën nga njollosja dhe gjelbërimi.
  • Ekstrakti i Hibiscusit: Hibiscus është i pasur me acide organike, ekstrakti i tij neutralizon alkalinitetin e ngjyruesve dhe mbyll butësisht luspat e fibrës për t’i bërë flokët të shkëlqejnë. Përmbajtja e tij e lartë e mucilazhit i jep gjithashtu veti hidratuese dhe zbutëse.
  • Vaji Karanja: I pasur me acide yndyrore, vaji i çmuar Karanja ushqen fibrën dhe forcon shtresën e saj hidrolipidike. Falë përmbajtjes së tij flavonoid, ai thith në mënyrë natyrale një pjesë të rrezeve UV dhe përforcon veprimin fotombrojtës në prani të një filtri.

PËRDORIMI:

– Vendosni një sasi të vogël në pëllëmbën e duarve, shpërndajeni në duar duke i fërkuar ato për një kohë derisa tekstura të trashet.
– Aplikojeni në gjatësi dhe maja të flokëve.

Formula e koncentruar: mjafton një sasi e vogël!
Nuk ke kohë për të humbur? Në vetëm 5 deri në 7 minuta, maska mbrojtëse me ngjyra riparon dhe ushqen flokët.
Vërtet nuk ke kohë për të humbur? Lëreni të veprojë vetëm për 1 deri në 2 minuta për një zbërthim të shpejtë!