Sale!

Phytokeratine Shamp

Original price was: 14.00€.Current price is: 11.20€.

SKU: 3338221003935 Category:

Description

PHYTOKERATINE SHAMPO
SHAMPO RIPARUES
FLOKË TË DËMTUAR DHE TË BRISHTË
250 ml


Phytokeratine Shampo është kura riparuese që rikthen forcën dhe elasticitetin tek flokët e dëmtuar dhe të brishtë.

I pasuruar me Keratin Vegjetal të gjeneratës së re, ky shampo pastron dhe riparon flokët e dëmtuar që janë dobësuar nga agresionet e përditshme (krehja, drejtimi, etj).
Fibrat e flokëve riparohen, flokët rifitojnë forcën, elasticitetin dhe butësinë.

Me Phytokeratine Shampo flokët janë:

 • Riparuar thellësisht
 • Rezistent
 • Të shkrifët
 • Të mëndafshtë

PËRBËRËSIT AKTIV:

 • Keratinë vegjetale, kompleks i proteinave të Quinoas, Lupin dhe Bizele
  Laboratorët PHYTOSOLBA kanë krijuar një gjeneratë të re të keratinës vegjetale, sa më afër keratinës natyrale të flokëve. E përbërë nga një aliazh i proteinave Quinoa, Lupin dhe Bizele me veti hidratuese dhe riparuese, Keratin Vegjetal rikthen fibrën e flokëve dhe riparon intensivisht flokët e dëmtuar dhe të brishtë.
 • Ekstrakti i rrushit
  Ekstrakti i rrushit është një antioksidant i fuqishëm termoaktiv që mbron dhe parandalon dëmtimet për shkak të nxehtësisë, larjes dhe drejtimit.
 • Ekstrakt nga Pansée i egër
  Pansé Sauvage njihet për vetitë e tij zbutëse dhe hidratuese.

PËRDORIMI:
Aplikojeni në lëkurën e lagur të kokës. Masazhojeni mirë dhe më pas shpëlajeni. Aplikimi i dyfisht i shampo gjatë një larjeje përforcon efektivitetin e përbërësve aktivë.

Formula e koncentruar: mjafton një sasi e vogël!

ORIGJINË BIMORE DHE 100% NATYRORE.