Sale!

Phytokeratine Mask

Original price was: 23.00€.Current price is: 18.40€.

SKU: 3338221003904 Category:

Description

PHYTOKERATINE MASQUE SOIN RÉPARATEUR
MASKË RIPARAUESE
FLOKË TË DËMTUAR DHE TË BRISHTË
150 ml


PHYTOKERATINE MASK –  kura riparuese që rikthen forcën dhe elasticitetin tek flokët e dëmtuar dhe të brishtë.

Kjo maskë me teksturë kremoze riparon intensivisht fibrën e flokëve falë gjeneratës së re të Keratinës Vegjetale nga laboratorët PHYTOSOLBA, më afër keratinës së flokëve.
Ceramidet e orizit lëmojnë luspat dhe mbushin mikrolezionet për të forcuar flokët e sensibilizuar.

Me Phytokeratine Mask flokët janë:

 • Riparuar thellësisht
 • Rezistent
 • Të shkrifët
 • Të mëndafshtë

PËRBËRËSIT AKTIV:

 • Keratinë vegjetale, kompleks i proteinave të Quinoas, Lupin dhe Bizele
  Laboratorët PHYTOSOLBA kanë krijuar një gjeneratë të re të keratinës vegjetale, sa më afër keratinës natyrale të flokëve. E përbërë nga një aliazh i proteinave Quinoa, Lupin dhe Bizele me veti hidratuese dhe riparuese, Keratin Vegjetal rikthen fibrën e flokëve dhe riparon intensivisht flokët e dëmtuar dhe të brishtë.
 • Ceramidet e orizit
  Tradicionalisht, krundet e orizit përdoreshin nga gratë japoneze për vetitë e tij hidratuese dhe zbutëse. Ashtu si një çimento ndërqelizore, ceramidet e Orizit zbutin luspat dhe mbushin mikrolezionet e fibrës së flokëve.
 • Ekstrakt nga Pansée i egër
  Pansé Sauvage njihet për vetitë e tij zbutëse dhe hidratuese.

PËRDORIMI:
Aplikojeni pas larjes me shampo, vendoseni Phytokeratine Maskën  në gjatësi dhe në maja të flokëve:
– Për një trajtim ekspres, lëreni për 1 deri në 2 minuta. Shpëlajeni.
– Për kujdes intensiv, lëreni për 5 deri në 7 minuta në varësi të trashësisë së flokëve. Shpëlajeni.

Formula e koncentruar: mjafton një sasi e vogël!

ORIGJINË BIMORE DHE 100% NATYRORE.