Sale!

Phytokeratine Spray

Original price was: 18.00€.Current price is: 14.40€.

SKU: 3338221003881 Categories: ,

Description

PHYTOKERATINE SPRAY
SPREJ RIPARIM DHE MBROJTJE NGA NXEHTËSIA
FLOKË TË DËMTUAR DHE TË BRISHTË
150 ml


Phytokeratine Spray është kura riparuese që rikthen forcën dhe elasticitetin tek flokët e dëmtuar dhe të brishtë.

Spray Riparues Thermo-Protective riparon materialin e flokëve të dëmtuar duke e mbrojtur atë nga nxehtësia dhe thyerja gjatë stilimit, krehjes ose drejtimit.
I pasuruar me keratinë vegjetale dhe acid hialuronik, siguron një nivel optimal hidratimi. Ekstrakti natyral termoaktiv i rrushit mbron flokët nga efektet e dëmshme të nxehtësisë.

Me Phytokeratine Spray flokët janë:

 • të mbrojtur nga nxehtësia
 • lehtë për t’u krehur
 • më rezistent
 • të mëndafshtë
 • të disiplinuar

PËRBËRËSIT AKTIV:

 • Keratinë vegjetale, kompleks i proteinave të Quinoas, Lupin dhe Bizele
  Laboratorët PHYTOSOLBA kanë krijuar një gjeneratë të re të keratinës vegjetale, sa më afër keratinës natyrale të flokëve. E përbërë nga një aliazh i proteinave Quinoa, Lupin dhe Bizele me veti hidratuese dhe riparuese, Keratin Vegjetal rikthen fibrën e flokëve dhe riparon intensivisht flokët e dëmtuar dhe të brishtë.
 • Ekstrakti i rrushit
  Ekstrakti i rrushit është një antioksidant i fuqishëm termoaktiv që mbron dhe parandalon dëmtimet për shkak të nxehtësisë, larjes dhe drejtimit.
 • Ekstrakt nga Pansée i egër
  Pansé Sauvage njihet për vetitë e tij zbutëse dhe hidratuese.

PËRDORIMI:
Në flokë të larë dhe të lagur, spërkatni në gjatësitë dhe majat. Krehni dhe vazhdoni me stilimin e zakonshëm të flokëve tuaj.
Përdoreni para çdo krehjeje, drejtimi apo fenirimi për të riparuar dhe mbrojtur flokët nga nxehtësia.
Mund të përdoret edhe në flokë të thatë për të lehtësuar stilimin.

ORIGJINË BIMORE DHE 100% NATYRORE.