ROGER & GALLET ROSE 30 ML

20.00

Mandarinë italiane – Trëndafil Damask – Musk

Dëshira fizike e gjetheve të Trëndafil Damask që shtendosen pa ndërprerje mbi lëkurën si një balsam i butë.

30 ml

SKU: 3701436907846 Category:

Description

Kalm dhe voluptas, butësi dhe ëmbëlsi… Trëndafil është një përqafim qetësues, një prekje e atyre përqafimeve të dashurisë që mbeten në lëkurë si një gjurmë intime. Krijim i Mjeshtër Parfumier Angéline Leporini, ajo shfaq në lavdi trëndafilin Damask që shtrihet atje me të gjitha petale e tij, të lehta dhe të freskëta. I pasuruar me vaj esencial të trëndafilave të një natyre qetësuese, ajo shtrihet pa ndërprerje mbi lëkurë si një balsam i butë. Përzier me mandarinën italiane, ajo lëviz me një shkëlqim të ndritshëm dhe të freskët.

Një parfum i nënshkruar nga Angéline Leporini.

Natyrshëm qetësues

Inspiruar nga formula origjinale e Ujit të Kologne, Uji Parfumues i Derrmueshëm i Trandafilave është i pasuruar me Vaj Esencial të Trandafilave me veti qetësuese dhe zbutëse për trupin dhe shpirtin.

93% e përbërësve janë nga natyra

Që nga koha gjithmonë në avancë me kohën, shtëpia Roger&Gallet ka vendosur që nga viti 1862 natyrën në zemër të parfumeve të saj, pa shtesë, për të liruar tërë fuqinë e saj. Natyra, në thjeshtësi të plotë.

-KOLEKSIONI-

Ndjesia e një erë të freskët, një infuzion ngrohës, një pushim në hije, një lloj e ngazëllyer ose një gllabëtim vitaminash: koleksioni i Eaux Parfumées Bienfaisantes Roger&Gallet na fton të ndjehemi ndryshe nga arome. Pasuruar me ekstrakte natyrale të bimëve, të sublimuara nga parfumierë të njohur, çdo krijesë ka cilësi natyrale të favorshme për trupin dhe shpirtin.

Përdorimi

Për të theksuar efektin energjizues të Eau Parfumée Bienfaisante tuaj, shpërndani një re freskuese parfumi para jush dhe kaloni nëpër të. Për të rihapur notat e fragrancës gjatë gjithë ditës, vendosni në çantën tuaj formatin 30ml, ai do të ju ndjekë kudo. Një ritual i plotë i parfumuar për banjë dhe trup gjithashtu mund të shndërrojë gjurmat, duke marrë kujdes për veten.