ROGER & GALLET GINGEMBRE ROUGE SOAP

6.50

Manaferrat rozë – Xhenxhefil – Benzoin

Një notë e xhenxhefilit të ëmbëlsuar në mënyrë të shijshme e përmirësuar me erëza të gjalla piper rozë. Një kënaqësi e mprehtë që ju loton menjëherë gojën.

SKU: 3701436911638 Category:

Description

Ikonat e banjës që janë kthyer në ikona të kulturës pop, sapunët Roger&Gallet kanë aromatizuar që nga viti 1879. Të prodhuara “në një kazan” duke përdorur një metodë artizanale që vazhdon edhe sot, ato janë aromatike dhe ju parfumojnë me shkumën e tyre të hollë deri në fund të përdorimit. Kjo teknikë e parfumimit “me zemër” kërkon 80 orë prodhim për secilën pjesë. Të veshura me ngjyrat e tyre ikonë “dielli të palosur” me ngjyra pop, ato janë të bukura, kanë erë të mirë dhe nxjerrin humor të mirë.

Red Ginger ju fton në një udhëtim ekzotik. Është misterioze, pikante dhe e varur. Gjithashtu e plotësoj xhenxhefilin me mandarinë të lëngshme dhe shegë shkëlqyese, për të bërë një aromë që ngjall energji dhe freski.
Një parfum i firmosur nga Alberto Morillas

Natyrisht energjike

I pasuruar me ekstrakt natyral të xhenxhefilit, sapuni Red Ginger rikthen tonin dhe rrit humorin e mirë në mëngjes.

E rrumbullakët dhe natyrale

Përveçse janë të bukur dhe kanë erë të mirë, sapunët Roger&Gallet janë natyral. Të përbëra nga 97% përbërës me origjinë natyrale, ato janë të testuara nën kontroll dermatologjik. Të jeni të sigurt, ata do të kujdesen për ju si askush tjetër.

-KOLEKSIONI-

Funde me plisa, ngjyra pop dhe shkumë kremoze, sapunët e rrumbullakët Roger&Gallet japin një shfaqje. Një koleksion prej tetë aromash energjike ose relaksuese, për të nxjerrë në pah lumturinë.

Arti i tualetit

Për duart apo trupin, sapuni i rrumbullakët ofron butësi ekstreme, duke ruajtur fuqinë larëse të sapunit. Baza e tyre pastruese është 100% me bazë bimore dhe e biodegradueshme. Vetëm 100 g sapun nevojiten për rreth njëqind dushe. Plotësoni ritualin tuaj të tualetit Roger&Gallet me xhelin e dobishëm të dushit dhe qumështin me aromë të dobishme për trupin.