Calmosine Digestion Bio

12.00

SKU: 3286010081964 Categories: ,

Description

CALMOSINE DIGESTION BIO
RREGULLUES  I SISTEMIT TRETËS
FORMULE NATYRALE/FOSHNJA DHE FËMIJË
12 QESKA – 5 mL


Calmosine Digestion Bio është një suplement ushqimor me origjinë natyrale , i përbërë nga ekstrakte ujore të bimëve.

CALMOSINE DIGESTION BIO ka një efekt veçanërisht të dobishëm tek të vegjlit në rast të shqetësimit të tretjes: bebet qetësohen dhe ulet e qara.

Ky produkt është i destinuar për foshnjat dhe fëmijët e vegjël që vuajnë nga çrregullime të tretjes, sic jane ngërçet (kolikat infantile).

PËRMBAJTJA:

  • Finoku përmirëson  tretjen
  • Linden njihet për vetitë qetësuese dhe tretese
  • Lulja e portokallit sjell aromën e saj delikate në formulë

Bimët e përdorura në formulimin e CALMOSINE DIGESTION janë rritur dhe korrur nga fermerë të cilët janë të përkushtuar ndaj cilësisë dhe respektit për mjedisin.

ME PËRBËRJE 100% NATYRALE

PËRDORIMI:

Të pihen 5 mL para çdo vakti, deri në 6 herë në ditë. Produkti mund të përdoret për aq kohë sa është e nevojshme. Shije e mirë e pranueshme për fëmijët. E lehtë në përdorim!

Calmosine Digestion Bio mund t’u jepet fëmijëve që në moshë të vogël, duke respektuar këshillat e përdorimit.

Vendi i origjinës: Francë

organic calmosine

STUDIME KLINIKE:

3/4 ne France jane te kenaqura me rezultatet e  Calmosine Digestion

Studim i zhvilluar nga Instituti Nenave  tek 1,670 nena me femije te moshes 0 deri 5 muajsh.