Calmosine Teething Gel

11.00

SKU: 3286010083159 Categories: ,

Description

CALMOSINE SOOTHING TEETHING GEL
XHEL QETËSUES PËR SHPËRTHIMET E DHËMBËVE
FORMULË 100% NATYRALE/PRODUKT I ÇERTIFIKUAR
60 DOZA


Falë kompleksit të tij të përbërësve aktivë organikë 100% natyralë, formula CALMOSINE SOOTHING TEETHING GEL me ekstrakte bimore (Aloe vera, jamball, iris) dhe propolis eshte shume e sigurte per tu perdorur tek femijet e vegjel. Produkti i duhur qe prej daljes se dhembit te pare.

PRODUKT ME EFEKT ANESTETIK ,PA PERMBAJTJE TE SUBSTANCAVE KIMIKE ANESTETIKE.

Efektet e dobishme dhe toleranca e lartë e konfirmuar nga një studim klinik*:

  • Masazhimi me produktin ka një efekt të shpejtë qetësues
  • Produkti i bën mishrat e dhëmbëve më pak të ndjeshëm
  • Mishrat duken të qetësuar dhe të zbutur
  • Produkti lë menjëherë një ndjenjë të këndshme në gojë
  • Shija e saj është e këndshme dhe shishja praktike dhe higjenike.

*Studim klinik i kryer nën kontroll dermatologjik në 22 subjekte të rritur pas 14 ditësh aplikimi, Dhjetor 2020

PËRBËRJA:

Aqua, glicerinë, çamçakëz xantham, pluhur lëngu i gjetheve të aloe barbadensis, dipotasium, glicyrrhizate, ekstrakt i rrënjës së iris germanica, ekstrakt propolisi, fenipropanol.

PËRDORIMI:

Pastroni duart.Aplikojeni direkt në mishrat e dhëmbëve dhe masazhoni butësisht gjatë daljes së dhëmbëve. Te bebet ne daljen e dhembeve te para perdoret qe ne momentin qe evidentohet enjtje,skuqje ,dhimbje tek dhembi qe po del.

Deri në 5 herë në ditë dhe për aq kohë sa nevojitet.

 

 TESTUAR NË KONTROLL DERMATOLOGJIK – TOLERANCË E LARTË.  PA SHEQER TË SHTUAR! PA KONSERVANTE! 

 

 

 

Calmosine teething MAM