LIERAC SET LIFT INTEGRAL DAY+MM NIGHT

51.00

Rutina juaj ditore LIFT INTEGRAL, forcimi i qëndrueshmërisë kundër plakjes.

SKU: 3701436920548 Categories: ,

Description

Rutina juaj ditore LIFT INTEGRAL, anti-moshë dhe përmirësues i firmit, përfshin dy produkte kryesore:

1. KREMA E DITËS PËR FIRMITET 50ML:

 • Avantazhe: Rrit fermitetin, hidraton, zbut rrudhat.
 • Veprim: Krema e Ditës Lift Integral forcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementët e saj themelor si kolagjeni, elastina dhe acid hialuronik. Vepron gjithashtu në glikoproteinat që i lidhin ato. Kjo lejon lëkurën të rimarrë fermitetin, elasticitetin dhe forcon, për një efekt të përgjithshëm të ngritjes. Tekstura e butë dhe ultra-ngjitëse e Kremës së Ditës për Firmitet jep hidratim intensiv, duke sjellë një ndjesi rehatie dhe freskimi në lëkurë. Formuluar për të përshtatur me të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe të ndjeshme*.
 • OFERTË: KREMA E NATËS PËR RIGJENERIM 20ML:
  • Avantazhe: Rigjeneron, ushqen, zbut rrudhat.
  • Veprim: Krema e Natës Lift Integral forcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementët e saj themelor si kolagjeni, elastina dhe acid hialuronik. Vepron gjithashtu në glikoproteinat që i lidhin ato. Kjo lejon lëkurën të rimarrë fermitetin, elasticitetin dhe forcon, për një efekt të përgjithshëm të ngritjes. Tekstura e butë dhe ultra-avvolgjuese e Kremës së Natës për Rigjenerim ushqen intensivisht lëkurën pa lënë ndonjë ndjesi të yndyrshme. Formuluar për të përshtatur me të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe të ndjeshme*.

*testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.

TEKNOLOGJITË

ROSE ARN

ARN-ja e trëndafilit stimulon sintezën natyrale të kolagjenit dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibronektinës. Ky përbërës 100% natyral vjen nga trëndafili Grasse, i rritur pa pesticide.

BLACK TULI

Tulipani i Zi stimulon sintezën natyrale të elastinës dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibrilinës. Rezultuar nga 7 vjet kërkime, dhe i patentuar nga Lierac, ky ekstrakt i Tulipanit të Zi është 100% natyral dhe vjen nga Hollanda.

ACID HYALURONIK

Acidi hialuronik me origjinë natyrale e ngopet intensivisht lëkurën.

Përfitimet e dëshmuara

Kremë Ditës:

 • *-10% Volumi i Rrudhave brenda 15 minutave pas aplikimit
 • *-24% Volumi i Rrudhave pas 28 ditësh

Kremë Natës:

 • +16% Toniciteti i fytyrës
 • +30% Pamja e butë

*Matje instrumentale në 30 gra. Aplikimi 1 herë në ditë. **Skorim dermatologjik i kryer në 30 gra. Aplikimi 2 herë në ditë për 3 muaj.

Këshilla për përdorim

Kremë Ditës: Aplikoni në mëngjes në fytyrë dhe qafë.

Serum: Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë para kremës.