Sale!

LIERAC SUNISSIME SPF 50 FACE

Original price was: 33.00€.Current price is: 23.00€.

Lierac Sunissime SPF50 Velvety Fluid 40ml është gama e parë e kujdesit ndaj diellit kundër plakjes që ofron mbrojtje të plotë kundër spektrit global, duke rigjallëruar lëkurën.

SKU: 3701436917500 Categories: , ,

Description

Me Lierac, dielli ka ritualin e tij: Përgatitja, Mbrojtja, Zgjatja e nxirjes
 
Gjatë ekspozimit në diell, kremi i diellit Fine Liquid Velvet SPF50+ për fytyrën ofron mbrojtje shumë të lartë falë sistemit të filtrave me spektër të gjerë, i cili kombinon filtrat organikë [UVB + UVA] me një kompleks përbërësish aktivë që luftojnë kundër dritës blu dhe rrezatimit infra të kuqe.
Gjithashtu parandalon dëmtimin e lëkurës dhe shenjat e fotoplakjes (rrudha, njolla, varje) duke ofruar një veprim total kundër plakjes. 

Për shkak se dielli është gjithashtu një burim kënaqësie, tekstura e lehtë e lëngshme me fund prej kadifeje ofron një efekt të padukshëm, pa shenja të bardha.
Aroma e saj ikonë e verës, me nota të freskëta të ujit të kokosit, bergamotit dhe jaseminit, lë një aromë joshëse festash në lëkurë.
Të gjitha llojet e lëkurës.

Këshilla për përdorim

Aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe dekoltenë përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikoni çdo 2 orë ose pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Efektiviteti i dëshmuar

Rezultatet e konfirmuara nga femrat(1): 
95% e lëkurës është e hidratuar.
95% e lëkurës është më e lëmuar.


(1) Testi i kënaqësisë – 21 vullnetarë, 28 ditë.