Sale!

LIERAC SUNISSIME THE PROTECTIVE STICK SPF 50

Original price was: 19.00€.Current price is: 13.30€.

Mbrojtje shumë e lartë kundër plakjes, dritë blu + infra të kuqe.

SKU: 3701436917548 Categories: , ,

Description

IDEAL PER PERDORIM MBI MAKE-UP

Lierac Sunissime Le Stick Protecteur Visage SPF50+ 10 g është një forme e ngurte e kremit që ofron mbrojtje shumë të lartë për fytyrën dhe zonat e ndjeshme (zonen e syve, nishanet, tatuazhet,buzet,veshet) falë sistemit të tij të filtrimit me spektër të gjerë [UVB + UVA + Drita Blu + Infrared]. Formula e tij parandalon shenjat e fotoplakjes (rrudha, njolla, varje) për një veprim të përgjithshëm kundër plakjes.

Struktura e saj e ngurte dhe përfundimi i padukshëm, jo i yndyrshëm dhe jo ngjitës e bëjnë të lehtë aplikimin në çdo kohë të ditës për mbrojtje efektive.

Prodhuar në Francë.

Përbërja

Candelilla Cera/ Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax/Cire De Candelilla, Caprylic/Capric Triglyceride, Lauryl Laurate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Corn Starch Modified, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire De Carnauba, Parfum/Fragrance, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Laminaria Ochroleuca Extract, Tocopheryl Acetate, Astaxanthin, Tocopherol.

Këshilla për përdorim

Aplikojeni në fytyrë dhe në zonat e ndjeshme, përpara ekspozimit në diell. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Mund te aplikohet pa apsur nevojen e prekjes se fytyre me dore,ne saje te mekanzimit si deo.Eshte transparent ,ndaj e ben ate produkt ideal per perodorim nga grate qe adhurojne make upin.

Mos qëndroni shumë gjatë në diell, edhe nëse përdorni krem kundër diellit, pasi nuk siguron mbrojtje 100%.
Ekspozimi i tepërt në diell është një kërcënim serioz për shëndetin.
Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël në rrezet e diellit direkte.

Indikacionet: Fytyra dhe zonat e ndjeshme. Mbrojtje nga dielli. Kundër plakjes.