ROGER & GALLET CEDRAT 30 ML

20.00

SKU: 3701436907822 Kategori:

Përshkrim

ROGER & GALLET CEDRAT

  LEMON (CITRON)

Roger&Gallet eshte nje linje e ujit te parfumuar me ekstrakte te bimeve te ndryshme,e pasuruar me vaj esencial Lemoni me veti stimuluese për trupin dhe mendjen,e testuar dhe provuar shkencërisht  mbi ndikimin emocional dhe fiziologjik të Ujit të tij Aromatik ne mireqenien e atyre personave qe e perdorin.  Me perberes 95% natyral,kjo linje prodhohet ne France.

Ashtu si katër shqisat e tjera, edhe shqisa e nuhatjes ndikon drejtpërdrejt në emocionet tona… por jo vetëm.

Neuroshkenca ka bërë të mundur që të vërtetohet roli i qartë që luan kjo ndjenjë befasuese në muskuj, vendin fiziologjike të emocioneve tona. Kjo quhet aromakologji.

Duke distiluar lumturinë që nga viti 1862 dhe trashëgimtar i Eau de Cologne-it të famshëm, Roger&Gallet krijon ujë aromatike të pajisur me veti unike.

Çfarë i bën ata të ndryshëm?

Pavarësisht nëse janë relaksues apo energjikë, përfitimet e tyre tani janë konfirmuar, falë një studimi shkencor të kryer në partneritet me Departamentin e Neuroshkencës në Université de Tours dhe Emospin.

Në fillim te vitit 2023, House of Roger&Gallet i bëri thirrje Université de Tours dhe Emospin të kryejnë një protokoll të ri testimi, bazuar në një nga vendet fizike të emocioneve: muskujt.

Duke përdorur përgjigjet psikofiziologjike të elektromiografisë (EMG), protokolli synon matjen e efekteve, pas ekspozimit të një subjekti ndaj aromës, në tensionin e muskujve në zonat e identifikuara si kyçe në relaksim (tensioni i muskujve trapezoidal) ose energjia e trupit (aktiviteti dinamik i muskujve të qafës) .

 Ja perse duhet te zgjidhni nje uje te parfumuar prej brendit Roger&Gallet: PERMIRESON EMOCIONET DHE RELAKSON MUSKUJT

Lista e përbërësve INCI:

ALKOOL.UJOR / UJI / UJI. PARFUM / PARFRANCE. LIMONENI. LINALOOL. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. CITRALI. GERANIOL. CITRONELLOL. KUMARIN.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “ROGER & GALLET CEDRAT 30 ML”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *