ROGER & GALLET FLEUR DE FIGUIER 30 ML

20.00

Fige – Musk – Grejpfrut

Një harmoni e ngrohtë e pulpit të fiqes, e ftohur nga hija qetësuese e gjetheve të pemës dhe nota e ëmbël-amarë e grejpfrutit.

30 ml

SKU: 3701436907778 Category:

Description

Aroma e fidhëve të pjekura mirë, dremitja gjatë orëve të nxehta, freskia e hijes së gjetheve… Mjeshtër Parfumier Francis Kurkdjian na fton të ngadalësojmë ritmin, thjesht. Pasuruar me ekstrakt natyror të figës me cilësi relaksuese, kjo harmoni e bërë ikonike shtrihet në freskinë e agrumeve të lëngshëm. Amështi i ëmbël i grejpfrutit oret në kontakt me notat e gjelbra të gjetheve të mandarinës. Në sfond, musketi vendoset dhe na përfshin në një qetësi të ëmbël. Një aromë ikonike, e ngrohtë dhe relaksuese, për të shijuar artin shijues të farniente.

Një parfum i nënshkruar nga Francis Kurkdjian.

Natyrisht relaksuese

Inspiruar nga formula origjinale e Ujit të Kologne, Uji Parfumuar I Mirëbërës Fleur de Figuier është pasuruar me Ekstrakt Natyror të Figës me cilësi relaksuese dhe qetësuese për trupin dhe shpirtin.

95% e përbërësve janë nga natyra

Që nga koha kur ka qenë gjithmonë para kohës së saj, shtëpia Roger & Gallet, që nga viti 1862, ka vendosur natyrën në zemër të parfumëve të saj, pa shumë detaje, për të liruar fuqinë e saj të plotë. Natyra, në një thjeshtësi të plotë.

-KOLEKSIONI-

Ndjesia e një erë të freskët, një infuzion ngrohës, një pushim në hije, një lloj e ngazëllyer ose një gllabëtim vitaminash: koleksioni i Eaux Parfumées Bienfaisantes Roger&Gallet na fton të ndjehemi ndryshe nga arome. Pasuruar me ekstrakte natyrale të bimëve, të sublimuara nga parfumierë të njohur, çdo krijesë ka cilësi natyrale të favorshme për trupin dhe shpirtin.

Përdorimi

Për të theksuar efektin energjizues të Eau Parfumée Bienfaisante tuaj, shpërndani një re freskuese parfumi para jush dhe kaloni nëpër të. Për të rihapur notat e fragrancës gjatë gjithë ditës, vendosni në çantën tuaj formatin 30ml, ai do të ju ndjekë kudo. Një ritual i plotë i parfumuar për banjë dhe trup gjithashtu mund të shndërrojë gjurmat, duke marrë kujdes për veten.