Sebologie Gel

24.00

SKU: 3508240004613 Kategori:

Përshkrim

Sebologie xhel
Per korrigjimin e papersosmerive

Xhel per permiresimin e tri llojeve te papersosmerive: poreve te zgjeruara, pucrrave dhe shenjavete mbetura.
Frymëzuar nga teknika estetike e pastrimit, ky xhel ofron një zgjidhje specifike kundër papërsosmërive, në të gjitha fazat e zhvillimit të tyre. Menjehere pas perdorimit, lëkura matifikohet. Pas 28 ditësh, lëkura pastrohet pa u tharë, pucrat korrigjohen dhe poret nuk hapen. Vec tjerash largon sebumin e tepert.

Aplikimi: ne mengjes dhe ne mbremje, perhapet ne tere fytyren duke shmangur zonen rreth syve.

Perberes aktiv:

357/5000
– Glukonat zinku: veprim në shkëlqim dhe veprim në poret e zgjeruara, veprime rregulluese të sebumit & astringjente
– Acidi salicilik: veprimi mbi puçrrat dhe shenjat e mbetura, rregullon rinovimin e qelizave (veprimi keratolitik)
– Bakuchiol si retinol: veprimi në shkëlqim, ul sekretimin e sebumit
– Prebiotik: veprimi në ekoflorën e lëkurës, forcon mbrojtjen lekurore

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Sebologie Gel”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *