Sale!

LIERAC SUNISSIME CAPSULES

Original price was: 16.00€.Current price is: 11.20€.

Kapsulat përgatitore Sunissime përgatitin lëkurën përpara ekspozimit të parë në diell, duke rritur dhe zgjatur nxirjen. Të pasura me vitaminë E dhe selen, ato ofrojnë mbrojtje qelizore antioksiduese.

 

 

SKU: 3701436917487 Categories: , ,

Description

SHTESE USHQIMORE PER RREZITJE UNIFORME DHE QE ZGJAT.

Përgatitni lëkurën tuaj me kapsulat për nxirje SUNISSIME për nxirje më të shpejtë dhe më rezistente.
Vitamina E dhe seleni ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.
Vaji i karotës, β-karoten e algave të kuqe, oleorezina e domates dhe ekstraktet e petaleve të trëndafilit janë të përqendruara në luteinë.
Vaji i ullirit dhe boragos, ekstrakti i shafranit të Indisë plotësojnë efektin e nxirjes.

Prodhuar në Francë.

Përbërja

Xhelatinë peshku. macerat vajor i rrënjës së karotës (Daucus carota L.). vaj ulliri (olea europea). agjent ngarkese: glicerinë. maja e pasuruar me selen. vaji i farës së borës (borago officinalis L.). Titri i ekstraktit të algave të kuqe (dunaliella salina) në beta-karoten (vitaminë A) oleorezin domate ( lycopersicon esculentum Mill. ) Titri i likopenit, trashësuesit: mono dhe digliceride të acideve yndyrore. d-alfa tokoferol (vitamina E). ekstrakt i luleve të trëndafilit indian (tagetes erecta L.) titri në luteinë. Maja. ngjyra: okside hekuri, dioksid titani, silikat alumino-kaliumi. aroma: etilvanilinë. ekstrakt i thatë i rizomës së shafranit të Indisë (turmeric longa L.) aroma: vaj esencial i lëvores së kanellës i quajtur Ceylon (cinnamum zeylanicum B.). bojë: karmine.

Këshilla për përdorim

Merrni 1 kapsulë në ditë me një gotë ujë 15 ditë para, gjatë dhe pas ekspozimit.
Përdoreni gjatë gjithë vitit për një pamje të bukur natyrale.
Nje paketim permban 30 kapsula.Përdoreni 15 dite para se te shkoni ne det ,vazhdojeni perdorimi gjatë eskpozimit ne diell dhe pas ekspozimit në diell.

Ky produkt perdoret nga te rriturit mbi 18 vjec.

Ky produkt permban selen prandaj personat qe marrin nderkohe dhe shtesa te tjera ushqimore me permbajtje seleni te kontrollojne dozat para perdorimit.Nuk perdoret nga grate shtatzane,gjidhenese.Nuk perdoret nga personat qe perdorin njekohesisht antikoagulant oral. Personat qe kane probleme me melcine dhe perdorin nderkohe barna per trajtimin e melcise,duhet ta shmangin perdorimin e ketij produkti.Nuk rekomandohet per duhanpiresit.Ky produkt nuk bllokon rrezet UV.Per tu mbrojtur nga rrezet e demshme te diellit duhet te perdorni kremat Sunissime para cdo eskpozimi ne diell.