Phytospecific Gjalpë Stilimi Nourishing

13.00

Kategori:

Përshkrim

PHYTOSPECIFIC
Gjalpë Stilimi NOURISHING
Për Flokë kaqurrel, të çmendur, të drejtë, të relaksuar
100ml

FITOSPECIFIK, vargu i kujdesit specialist për të gjitha llojet e flokëve.

Ushqen, Zbut, Forcon mbajtjen e modelit të flokëve

FITOSPECIFIKE: 15 zgjidhje/produkte me formulë natyrale, të modernizuara, me ekspertizë të flokëve, duke përmbushur të gjitha nevojat e flokëve: hidratim, zbutje, drejtim, stilim, etj.

Ushqen, hidraton dhe i jep shkëlqim flokëve.

Përdorimi:

– Shkrijeni një sasi të vogël kremi në pëllëmbën e dorës tuaj, pastaj aplikojeni në flokë të thatë nga rrënjët deri në maja.
– Vazhdoni me stilimin.
Përdorni si një prekje të lehtë për të ruajtur flokët ose për t’i modeluar fijet e flokëve.
Pa shpëlarje.

Përbërësit aktiv:

Vaj pluhuri
Origjina e bimës: Bimë vendase në Afrikën tropikale. Rritet në Brazil, Azi, Indi dhe disa vende afrikane.
Karakteristikat: Përmbajnë acid ricinoleik, një acid yndyror shumë ushqyes, vaji i ricinit zbut kutikulat për flokë të zhdërvjellët dhe me shkëlqim.

Gjalpë shea
Origjina e bimës: Shea rritet kryesisht në savanat e pyllëzuara të Afrikës Qendrore
Karakteristikat: Shumë i pasur me acide yndyrore dhe vitamina, gjalpi shea ushqen thellësisht fibrat e flokëve falë fuqisë së saj të fortë depërtuese. Flokët atëherë janë të mëndafshtë dhe me shkëlqim.