Biolane – Dentifrice 2 In 1 Bio- Toothpaste

6.90

Contributes to the good oral health of the little ones
Pa miell
Made in our factories in Vendée
Prodhuar në Francë
Tube made from recycled plastic
Tub i ricikluar

 

SKU: 3286010075994 Categories: , ,

Description

BIOLANE – DENTIFRICE 2 IN 1 BIO
PASTË DHËMBËSH 2 NË 1 NATYRALE
PASTRON DHE QETËSON MISHRAT E DHEMBEVE


Pasta e dhëmbëve Biolane  2 në 1 me  shije dredheze , është një pastë dhëmbësh natyrore e certifikuar, e cila pastron dhëmbët e parë të qumështit të foshnjës tuaj dhe qetëson mishrat e ndjeshme nga dalja e dhëmbëve.

Një formulë me 98% përbërës natyrore, pa fluor, kontribuon në shëndetin e mirë oral të të vegjëlve. Shkuma e saj e imët, me aromë natyrale luleshtrydheje, nxit pastrimin e butë .Prania e ekstrakteve të kalendulës, kamomilit dhe karafilit të njohur për vetitë e tyre qetësuese, e kombinuar me veprimin e larjes, ndihmon në lehtësimin e mishrave të dhëmbëve të ndjeshëm të foshnjës gjatë daljes së dhëmbëve.

Rezultati: dhëmbët e foshnjës tuaj pastrohen dhe mishrat qetesohen nga dalja e dhembeve te vegjel.

PËRBËRJA:

AQUA (UJI), SORBITOL, SILICË E HIDRATUAR, GLICERINA, SODIUM COKOYL GLUTAMATE, KARBONAT KALCIUM, SORBAT KALIUM, BENZOAT NADIUM, XILITOL, ÇAMAMAZHI I CELULOZËS, PROPILENI BOLIDER, ALIÇALIZË, PROPYLENI FLORICE, 1,1. , INULIN, CI 75470, FRUKTOZA, EKSTRAKT I LULEVE EUGENIA CARYOPHYLLUS (Karafili), EKSTRAKT I LULEVE CALENDULA OFFICINALIS*, EKSTRAKT I LULEVE ANTHEMIS NOBILIS*.

PËRDORIMI:

  • Aplikoni dy herë në ditë një sasi të vogël paste dhëmbësh në një furçë dhëmbësh të përshtatshme për dhëmbët e parë ose direkt në gisht.
  • Lani butësisht nga lart poshtë duke përdorur lëvizje masazhi për të qetësuar fëmijën gjatë daljes së dhëmbëve.
  • Higjiena orale. I përshtatshëm për bebe, fëmijë prej 0 muaj deri 3 vjeç

Vendi i origjinës: Francë

Additional information

Pesha

50 ml