Biolane Dermo-pediatric Moisturizing Cream

17.00

 

 

SKU: N/A Categories: ,

Description

BIOLANE DERMO-PEDIATRIC MOISTURIZING CREAM
KREM HIDRATUES
LËKURË TË THATË – ATOPIKE


Kremi hidratues Biolane Dermo-pediatrics hidraton lëkurën shumë të thatë dhe të prirur ndaj atopisë tek të sapolindurit , fëmijët e vegjël dhe te rriturit.

Një kompleks i fuqishëm dhe riparues i përbërësve aktivë:
aminoacide + minerale + provitaminë B5.
Projektuar posaçërisht për rimbushjen e thellë të lipideve dhe qetësimin e lëkurës shumë të thatë dhe të irrituar me prirje ndaj atopisë së foshnjave, fëmijëve të vegjël dhe te rriturve

Veprim i trefishtë:

  1. Rikthen dhe forcon filmin hidrolipidik
  2. Rigjeneron, riparon dhe qetëson lëkurën e irrituar
  3. Rrit hidratimin në lëkurën e ndjeshme dhe të thatë

96% e përbërsve me origjinë natyrale

  • Arome e këndshme
  • Përhapet lehtësisht dhe përthithet menjëherë
  • E pershtatshme per te gjithe familjen
  • Hipoalergjike
  • I testuar dermatologjikisht
  • Me pH fiziologjike, ruan ekuilibrin natyral të lëkurës

PËRDORIMI:
Aplikojeni një ose dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë në fytyrë dhe trup, duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave të thata.

PA FTALATE | PA FENOKSIETANOL | PA PARABENE | PA ALKOOL | PA SAPUN | PA AROMË ARTIFICIALE

Additional information

Pesha

250 ml