Sale!

Biolane Lipid Enriched Body And Hair Cleanser Dermopediatrics

Original price was: 15.00€.Current price is: 12.00€.

SKU: 3286010008992 Categories: , ,

Description

BIOLANE LIPID ENRICHED BODY AND HAIR CLEANSER DERMOPEDIATRICS
Xhel lares per floke dhe trup


Xhel lares per floke dhe trup per lekure te thate. I pershtatshem per lekure te thate, te ndjeshme me tendence ne atopike. Pastron butësisht duke qetesuar lëkurën e thatë dhe të prirur për atopi tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël dhe te rriturit. Formula e saj 2-në-1, e testuar nën mbikëqyrjen oftalmologjike, nuk i acaron sytë dhe pastron butësisht flokët.

DETAJE PËR PRODUKTIN

  • Formuluar për të zvogëluar rrezikun e alergjive
  • Hidraton shtresat e sipërme të lëkurës
  • I pershtatshem per lekure te thate, te ndjeshme me tendence ne atopike
  • Per bebe,femije dhe te rritur
  • Testuar nga pediatret

PËRDORIMI

Aplikoni ne lekure dhe floke te lagur paraprakisht, aplikoni nje sasi te vogel te xhelit, ferkojeni lehte dhe pastaj shperlajeni me uje.

Rezultati: ky xhel me tolerancë të lartë mbron nga efektet tharëse të ujit dhe lehtëson acarimin dhe fërkimet. Butësia dhe komoditeti i rikthehen lëkurës

KËSHILLA PËR LËKURAT ME TENDENCË ATOPIKE 

  • Perdorni tesha pambuku
  • Limitojeni kohen e larjes ne pak minuta
  • Beni banje me uje ne temperature mesatare

Additional information

Pesha

350 ml