HYDRAGENIST GEL CREAM 50 ML 23

32.00

Rihidraton – Freskon – Ndriçon

Hidratim intensiv dhe lehtësi për lëkurën normale deri te ajo e kombinuar.

50 ml

SKU: 3701436910945 Categories: ,

Description

Formuluar me 98% përbërës natyralë, Gel-Kremi Rihidratues Ndriçues jep hidratim intensiv pa e rënduar lëkurën e ngritur për normal deri tek ajo e kombinuar. Tekstura e tij ultra-lehtë dhe e ftohtë mbush lëkurën me ujë që në aplikim për një lëkurë të freskët dhe të ndritshme. Nuk lë asnjë rezidu, as film yndyrë. Lëkura hidrohet menjëherë dhe për një kohë të gjatë, duke qëndruar e ndriçuar dhe e freskët.

I formuluar për të përshtatur për lëkurat normale deri te ato të kombinuara, madje edhe ato të ndjeshme*.

*Testuar nën kontroll dermatologjik.

TEKNOLOGJITË

Prodhuar nga Kërkimi LIERAC mbi mekanizmat e hidratimit të lëkurës, linja e re Hydragenist është pasuruar me një teknologji dy vepruese:

  • një veprim hidratues afatgjatë, falë një fermenti të veçantë rihidratues që nxit me qëndrueshmëri mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës
  • një veprim hidratues i menjëhershëm, falë acidit hialuronik të peshës molekulare të lartë që sjell komoditet dhe shkëlqim për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe atyre më të etura.

FERMENT RIHIDRATUES

Ky ferment rihidratues 100% nga burim natyror vjen nga fermentimi i një planktoni extremofil që jeton në Rio Tinto, një lumë që është një mjedis i skajshëm. Ai nxit mekanizmat 3 kyçe të vet-hidratimit të lëkurës: rikthen rezervat e ujit në lëkurë, stimulon qarkullimin e ujit brenda qelizave dhe kufizon avullimin e tij, duke furnizuar lëkurën me një hidratim të gjatë.

ACID HIALURONIK

Ky acid hialuronik me pesha molekulare të lartë, 100% origjinë natyrale, mbajti ekuilibrin e ujit në lëkurë pasi është shumë hidroskopik. Ai gjithashtu i jep lëkurës një volum të intensifikuar, i siguron komoditet të menjëhershëm dhe zbukuron vijat e dehidratimit.

NË ZEMËR TË PRODUKTIT

98% e përbërësve
me origjine natyrore
VeganTestuar DermatologjikishtKupe e rimbushmeProdhuar në Francë

Përfitimet e dëshmuara

Një efikasitet i matur klinikisht dhe instrumentalisht, nën kontroll dermatologjik…

+24% hidratimi në thellësi (epiderma)

*Mjete instrumentale në 27 persona. Aplikimi 2 herë në ditë për 1 muaj.

… dhe ndjenë nga gratë!

Pas 1 muaji: 95% lëkura është intensivisht rihidratuar 95% lëkura është sikur e rimbushur me ujë 95% lëkura është më e freskët, më e ndritshme 95% ndriçimet janë zvogëluar

*Test përdorimi në 27 persona. Aplikimi 2 herë në ditë për 1 muaj. % e kënaqësisë.

Këshilla për përdorim

Zbatohet në mëngjes dhe mbrëmje në fytyrë dhe qafë.