HYDRAGENIST GEL CREAM REFILL 50 ML

23.00

Rihidraton – Freskon – Ndriçon

Hidratim intensiv dhe lehtësi për lëkurën normale deri te kombinuar.

50 ml

SKU: 3701436911881 Categories: ,

Description

Formuluar me 98% nga përbërës natyralë, Gel-Kremi Rihidratues për Ndryshimin e Gjithë pasi ka një efekt intensiv hidratues pa e rënduar lëkurën. Tekstura ultra e lehtë dhe e freskët mbush lëkurën me ujë që në aplikim për një pamje të freskët dhe të ndriçuar. Nuk lë asnjë rezidencë ose film yndyrës. Lëkura është hidratuar menjëherë dhe për një kohë të gjatë, ndriçohet dhe mbetet e freskët. I formuluar për të përshtatur me lëkurë të kombinuar deri te normale, madje edhe për lëkurë të ndjeshme*.

*testuar nën kontrollin e dermatologut.

TEKNOLOGJITË

Prodhuar nga Kërkimi LIERAC mbi mekanizmat e hidratimit të lëkurës, linja e re Hydragenist është pasuruar me një teknologji dy vepruese:

  • një veprim hidratues afatgjatë, falë një fermenti të veçantë rihidratues që nxit me qëndrueshmëri mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës
  • një veprim hidratues i menjëhershëm, falë acidit hialuronik të peshës molekulare të lartë që sjell komoditet dhe shkëlqim për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe atyre më të etura.

FERMENT RIHIDRATUES

Ky ferment rihidratues 100% nga burim natyror vjen nga fermentimi i një planktoni extremofil që jeton në Rio Tinto, një lumë që është një mjedis i skajshëm. Ai nxit mekanizmat 3 kyçe të vet-hidratimit të lëkurës: rikthen rezervat e ujit në lëkurë, stimulon qarkullimin e ujit brenda qelizave dhe kufizon avullimin e tij, duke furnizuar lëkurën me një hidratim të gjatë.

ACID HIALURONIK

Ky acid hialuronik me pesha molekulare të lartë, 100% origjinë natyrale, mbajti ekuilibrin e ujit në lëkurë pasi është shumë hidroskopik. Ai gjithashtu i jep lëkurës një volum të intensifikuar, i siguron komoditet të menjëhershëm dhe zbukuron vijat e dehidratimit.

NË ZEMËR TË PRODUKTIT

98% e përbërësve
me origjine natyrore
VeganTestuar DermatologjikishtKupe e rimbushmeProdhuar në Francë

Përfitimet e dëshmuara

Efikasiteti është matur klinikisht dhe instrumentalisht, nën kontrollin e dermatologut…*

+24% hidratim në thellësi (epiderma)

*Matje instrumentale në 27 persona. Aplikim 2 herë në ditë për 1 muaj.

… dhe ndjesia nga gratë! **

Pas 1 muaji: 95% e lëkurës është intensivisht rihidratuar 95% e lëkurës është si e rikarikuar me ujë 95% teinti është më i freskët, ndriçuar 95% e shkëlqyera janë zbutur

**Test i përdorimit në 27 persona. Aplikim 2 herë në ditë për 1 muaj. % i kënaqësisë.

Këshilla për përdorim

Zbatoni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.