KID BIO Calme & Concentration

21.00

SKU: 3760155215502 Category:

Description

KID BIO Calme & Concentration

Shtese ushqimore qe ndihmon ne qetesimin e femijes tuaj, nxit te mesuarin, rrit perqendrimin dhe permireson kujtesen.Që nga viti 1948, Laboratori GRANIONS, i përkushtuar ndaj ekuilibrit ushqimor, emocional dhe fiziologjik të fëmijëve, ka zhvilluar një gamë suplementesh ushqimore organike.Produkti GRANIONS KID BIO CALM CONCENTRATION është përpunuar në përputhje me mënyrën e prodhimit organik dhe eshte ecertifikuar nga agjensia franceze e agrikultures biologjike dhe permban shuruptë certifikuar organik të cilësisë premium agave. Nuk ka sheqer të shtuar**.Ka shije te kombinuar natyrale te boronices dhe dredhzes.

Permbajtja:

Ekstrakt lulëkuqeje (coquelicot) i njohur për vetitë e tij relaksuese. Rhodiola zvogëlon ndikimin negativ të stresit. Ekstrakt melisa officinalis e plotëson këtë veprim. Ashwagandha ndihmon në promovimin e të mësuarit, kujtesës dhe perqendrimit.

Perdorimi:

Nga mosha 3 deri në 5 vjeç: 1 lugë çaji në ditë.Mbi moshen 5 vjec: 2 lugë çaji në ditë.1 lugë çaji = 5 ml.Përsëriteni nëse është e nevojshme në një program prej 1 deri në 2 muaj. Ky produkt është gjithashtu i përshtatshëm për të rriturit .Ruani në një temperaturë të qëndrueshme dhe të moderuar, larg dritës dhe lagështisë.Pas hapjes, ruhet në frigorifer dhe konsumohet brenda 15 ditëve.Mbylleni fort pas hapjes. Produktet tona mund të ruhen për 15 ditë sepse janë të garantuara organike/bio dhe pa konservues, garanci e cilësisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Konsumojeni si pjesë e një diete të larmishme, të ekuilibruar dhe një stili jetese të shëndetshëm. Jo i përshtatshëm për personat alergjikë ndaj ndonjerit prej perberesve te produktit.