Sale!

Lierac Arkeskin Day Comfort Cream

Original price was: 29.00€.Current price is: 20.30€.

SKU: 3508240010362 Categories: ,

Description

LIERAC ARKESKIN DAY CREAM
KREM DITE BALANCUES – PËR GRAT PARA DHE NË MENOPAUZË
REDUKTON SHENJAT E DUKSHME TË PLAKJES, RIKTHEN DHE RIMBUSHË LËKURËN
50 ml


Krem Dite Balancues Lierac Arkéskin është një krem ​​rimbushës i fytyrës për gratë para menopauzës ose në menopauzë. Ky krem ​​është pjesë e një game të plotë që kujdeset për lëkurën e menopauzës nga brenda dhe jashtë.

Zakonisht, lëkura ndihet më e thatë se më parë dhe mund të humbasë densitetin dhe qëndrueshmërinë. Ky krem ​​fytyre ofron një formulë tepër komode, që e lë lëkurën të ushqyer dhe komode pas aplikimit të parë. Përmirëson dukshëm pamjen e lëkurës, ditë pas dite.

PËRBËRËSIT AKTIV:

  • Bio-peptidet ndihmojnë jo vetëm për të rivendosur rregullimin e ritmit biologjik ditor, por edhe për të stimuluar metabolizmin e qelizave dhe për të kontribuar në eliminimin e radikaleve të lira
  • Ekstrakti i kokrrave të kakaos punon për të rikthyer elasticitetin e lëkurës
  • Acidi hialuronik jep një efekt të menjëhershëm zbutës që ndihmon në mbushjen e rrudhave të thata duke zbutur lëkurën.

PËRDORIMI:

Në fytyrë të pastër aplikoni një sasi të bollshme të kremit të ditës Lierac Arkéskin Day në fytyrë dhe qafë, masazhojeni butësisht gjatë aplikimit për të përmirësuar përthithjen.
Aplikojeni atë çdo ditë në mëngjes për të lëmuar, rimbushur dhe balancuar lëkurën gjatë gjithë kohës duke kontribuar në reduktimin e shfaqjes së shenjave të dukshme të plakjes.

Formula është e përbërë nga 95% përbërës natyralë dhe është vegan
Testuar dermatologjikisht