Sale!

Lierac Arkeskin Night Nutri-redensifying Fluid

Original price was: 29.00€.Current price is: 20.30€.

SKU: 3508240010409 Categories: , ,

Description

LIERAC ARKESKIN NIGHT NUTRI-REDENSIFYING FLUID
FLUID NATE USHQYES RIDENSIFIKUES – PËR GRAT PARA DHE NË MENOPAUZË
REDUKTON SHENJAT E DUKSHME TË PLAKJES, RIKTHEN DHE RIMBUSHË LËKURËN
50 ml


Lëngu i natës Arkeskin korrigjon shenjat e menopauzës në lëkurë, duke përfshirë tharjen dhe humbjen e densitetit dhe qëndrueshmërisë.
Frymëzuar nga kronobiologjia, ky kujdes për lëkurën është një kombinim i një biopeptidi të natës që riaktivizon rigjenerimin e lëkurës, ridensifikimin e farave të lirit, forcimin e çikores dhe ngopjen e acidit hialuronik.
E përbërë nga 96% përbërës me origjinë natyrale, tekstura e saj e mëndafshtë dhe ushqyese intensive freskon dhe shëndosh lëkurën.
Aroma e saj, me nota relaksuese të magnolisë, e lë lëkurën me aromë delikate.
Për efektivitet optimal dhe për të ndihmuar në rivendosjen e ekuilibrit të lëkurës gjatë menopauzës, përdorni së bashku me kremin komfort për ribalancimin e ditës Arkéskin.

  • 97% e lëkurës është e ushqyer 
  • 77% e lëkurës forcohet/tërhiqet
  • 80% lëkurë e ridensuar 

PËRBËRËSIT AKTIV:

  • Biopeptidi i natës: aktivizon rigjenerimin dhe rinovimin qelizor
  • Farat e lirit: rigjenerohen dhe ridensohen
  • Çikorja: zbut dhe përmirëson elasticitetin
  • Acidi hialuronik: efekt të menjëhershëm zbutës që ndihmon në mbushjen e rrudhave të thata

PËRDORIMI:

Aplikojeni çdo mbrëmje në lëkurë të pastër një sasi të bollshme të Lierac Arkéskin Night Fluid në fytyrë dhe qafë, masazhojeni butësisht gjatë aplikimit për të përmirësuar përthithjen.

96% përbërës me origjinë natyrale
Testuar nën kontroll gjinekologjik dhe dermatologjik!