Lierac Hydragenist Cream

32.00

Rihidraton – Rehaton – Ndriçon Hidratim intensiv dhe rehati e menjëhershme për lëkurën normale në të thatë.

50 ml

SKU: 3701436910938 Categories: ,

Description

Formuluar me 98% të përbërësve me origjinë natyrale, Kremi Rikuptues i Rihidratimit delikatisht shkrin në lëkurë për të ofruar një hidratim intensiv dhe një ndjesi të menjëhershme komoditeti. Tekstura e tij fine, kremuese dhe ngrohtë është një vel e butë përreth lëkurës. Lëkura normale deri tek ajo e thatë mund të përjetojë në fund të fundit të dyja, komoditetin dhe lehtësinë.

Në momentin e aplikimit, lëkura mbetet e bukur dhe e lëmuar. Hidratohet përherë. Ndjesitë e pakëndshme dhe tensioni zhduken. Formuluar për të përshtatur lëkurën normale deri tek ajo e thatë, duke përfshirë edhe lëkurën e ndjeshme*.

  • testuar nën kontrollin dermatologjik.

TEKNOLOGJITË

Zhvilluar nga puna e Kërkimit të LIERAC në mekanizmat e hidratimit të lëkurës, seria e re Hydragenist është pasuruar me teknologjinë e dyfishtë:

  • një veprim hidratues afatgjatë falë një fermenti të veçantë rihidratues që përmirëson përherësisht mekanizmat e natyrshme të hidratimit të lëkurës
  • një veprim hidratues menjëherë falë acidit hialuronik me peshë molekulare të lartë, i cili e lë lëkurën të gjitha llojeve të rehatshme dhe të ndritshme, duke përfshirë edhe atë më të eturën.

Ferment Rihidratues

Ky ferment rihidratues 100% nga burim natyror vjen nga fermentimi i një planktoni extremofil që jeton në Rio Tinto, një lumë që është një mjedis i skajshëm. Ai nxit mekanizmat 3 kyçe të vet-hidratimit të lëkurës: rikthen rezervat e ujit në lëkurë, stimulon qarkullimin e ujit brenda qelizave dhe kufizon avullimin e tij, duke furnizuar lëkurën me një hidratim të gjatë.

Acid hialuronik

Ky acid hialuronik me pesha molekulare të lartë, 100% origjinë natyrale, mbajti ekuilibrin e ujit në lëkurë pasi është shumë hidroskopik. Ai gjithashtu i jep lëkurës një volum të intensifikuar, i siguron komoditet të menjëhershëm dhe zbukuron vijat e dehidratimit.

Përfitimet e dëshmuara

Klinikisht dhe instrumentalisht të matura, nën kontrollin dermatologjik…

+35% hidratim i thellë (epiderma)

  • Matje instrumentale në 27 persona. Aplikuar dy herë në ditë për 1 muaj.

…e perceptuar nga gratë! **

Në momentin e parë: 96% e grave gjetën se lëkura e tyre dukej e ngopur me ujë

Pas 14 ditësh: 100% e grave gjetën se lëkura e tyre është e rehatshme

Pas 1 muaji: 100% e grave gjetën se lëkura e tyre është intensivisht e hidratuar

** Testi i përdorimit u realizua në 27 persona. Aplikuar dy herë në ditë për 1 muaj. % e kënaqësisë.

Këshilla për bukurinë

Apliko në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.