LIERAC HYDRAGENIST CREME REFILL 50 ML

23.00

Rirhidraton – Rirregullon – Ndriçon

Hidratim intensiv dhe rehati të menjëhershme për lëkurë normale deri te e thata.

50 ml

SKU: 3701436911850 Categories: ,

Description

Formuluar me 98% nga përbërës natyralë, Kremi Rirhidratues për Ndriçim shkrihet butësisht në lëkurë për të ofruar hidratim intensiv dhe ndjesi të menjëhershme rehatie. Tekstura e tij e hollë, kremuse dhe e kënaqshme mbulon lëkurën me një vel luksi.

Nga momenti i aplikimit, lëkura është e bukur dhe e butë. Ajo është hidratuar në mënyrë të qëndrueshme. Sensacionet e pakëndshme dhe të ngushta zhduken.

Formuluar për të përshtatur me lëkurë normale deri te ajo e thata, edhe për lëkurë të ndjeshme*.

*testuar nën kontroll dermatologjik.

TEKNOLOGJITË

Prodhuar nga Kërkimi LIERAC mbi mekanizmat e hidratimit të lëkurës, linja e re Hydragenist është pasuruar me një teknologji dy vepruese:

  • një veprim hidratues afatgjatë, falë një fermenti të veçantë rihidratues që nxit me qëndrueshmëri mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës
  • një veprim hidratues i menjëhershëm, falë acidit hialuronik të peshës molekulare të lartë që sjell komoditet dhe shkëlqim për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe atyre më të etura.

FERMENT RIHIDRATUES

Ky ferment rihidratues 100% nga burim natyror vjen nga fermentimi i një planktoni extremofil që jeton në Rio Tinto, një lumë që është një mjedis i skajshëm. Ai nxit mekanizmat 3 kyçe të vet-hidratimit të lëkurës: rikthen rezervat e ujit në lëkurë, stimulon qarkullimin e ujit brenda qelizave dhe kufizon avullimin e tij, duke furnizuar lëkurën me një hidratim të gjatë.

ACID HIALURONIK

Ky acid hialuronik me pesha molekulare të lartë, 100% origjinë natyrale, mbajti ekuilibrin e ujit në lëkurë pasi është shumë hidroskopik. Ai gjithashtu i jep lëkurës një volum të intensifikuar, i siguron komoditet të menjëhershëm dhe zbukuron vijat e dehidratimit.

NË ZEMËR TË PRODUKTIT

98% e përbërësve
me origjine natyrore
VeganTestuar DermatologjikishtKupe e rimbushmeProdhuar në Francë

Përfitimet e dëshmuara

Ndikim i vërtetuar klinikisht & instrumentalisht, nën kontrollin dermatologjik…

+35% hidratim në thellësi (epiderma)

*Vlerësim instrumental në 27 persona. Aplikacion 2 herë në ditë për 1 muaj.

… dhe ndjenjë nga gratë! **

Në mënyrë të menjëhershme: 100% e grave gjejnë lëkurën e tyre të ndritshme Pas 14 ditësh: 88% e grave gjejnë lëkurën e tyre të përpulluar Pas 1 muaji: 96% e grave gjejnë lëkurën e tyre intensivisht të zhveshur

**Test i përdorimit në 27 persona. Aplikacion 2 herë në ditë për 1 muaj. % i kënaqësisë.

Këshilla për përdorim

Zbatojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.