LIERAC MAKE UP REMOVER CLEANSING MILK

18.00

Kategori:

Përshkrim

LIERAC MAKE UP REMOVER CLEANSING MILK- QUMËSHT PASTRIMI 200 ml

Heq make-up-in – Pastron – ushqen

I përbërë nga 97% përbërës me origjinë natyrale, Qumështi Pastrues heq në mënyrë efektive make-up dhe papastërtitënga fytyra dhe syte, duke i sjellë lëkurës butësi dhe ushqim.

Baze e  formulës së qumeshtit, eshte kompleksi  me prebiotik detar i cili ruan dhe forcon mikrobiotën e lëkurës.Tekstura e saj e lehtë dhe jo e yndyrshme

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

  • VEGAN*
  • Testuar nën kontroll dermatologjik dhe okulist.
  • Prodhuar në Francë
  • *Pa përbërës me origjinë shtazore

 

TEKNOLOGJIA –FORMULE INOVATIVE

KOMPLEKSI PREBIOTIK

Ky kompleks ofron një konsum të plotë dhe të ekuilibruar ushqimor, të përshtatur me nevojat e të gjithë mikrobiotës.

3 përbërës aktivë [uji i detit – algat jeshile dhe kafe – sheqeri]

  • UJI I DETIT– Ofron një shumëllojshmëri të gjerë të mineraleve dhe elementëve gjurmë thelbësorë për diversitetin e mirë të mikrobiotës.
  • ALGAT E GJELBËRTA DHE KAFE-burimet e sheqernave dhe aminoacideve të cilat do të sigurojnë përkatësisht karbonin dhe azotin, dy elementë thelbësorë për rritjen e baktereve në mikrobiotë.
  • SHEQER-Ndihmon në ruajtjen e kushteve të qëndrueshme mjedisore duke mbrojtur bakteret.

EFIKASITET I DËSHMUAR

EFIKASITET i ndjerë nga gratë!*

  • Lëkurë 100% e pastruar
  • Lëkurë 100% e bute
  • 95%** lëkurë e relaksuar

** Testi i kënaqësisë – 21 gra – % e kënaqësisë pas aplikimit të parë.

KËSHILLA PËR PËRDORIM

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje duke përdorur një copë pambuku në fytyrë dhe sy. Pa shpëlarje.

 

 

sqAlbanian