LIERAC MASK SCRUB 75 ml

20.00

Kategori:

Përshkrim

Përshkrim

LIERAC MASK SCRUB 75 mlEksfolion – Zbut – Ndriçon

E përbërë nga 98% përbërës me origjinë natyrale, Maska eksfoliuse eleminon papastërtitë, zbut lëkurën ,rigjallëron dhe i kthen shkëlqimin lekures.

Baze e  formulës së maskes eksfoliuese, eshte kompleksi  me prebiotik detar i cili ruan dhe forcon mikrobiotën e lëkurës. I pasuruar me kaolinë, për të pastruar  me mire lëkurën.

Tekstura e saj kremoze e lë lëkurën të pastruar, të lëmuar, të butë dhe me shkëlqim.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.
 • VEGAN*
 • I testuar dermatologjikisht.
 • Prodhuar në Francë
 • *Pa përbërës me origjinë shtazore

 

TEKNOLOGJIA –FORMULE INOVATIVE

KOMPLEKSI PREBIOTIK

Ky kompleks ofron një konsum të plotë dhe të ekuilibruar ushqimor, të përshtatur me nevojat e të gjithë mikrobiotës.

3 përbërës aktivë [uji i detit – algat jeshile dhe kafe – sheqeri]

 • UJI I DETIT– Ofron një shumëllojshmëri të gjerë të mineraleve dhe elementëve gjurmë thelbësorë për diversitetin e mirë të mikrobiotës.
 • ALGAT E GJELBËRTA DHE KAFE-burimet e sheqernave dhe aminoacideve të cilat do të sigurojnë përkatësisht karbonin dhe azotin, dy elementë thelbësorë për rritjen e baktereve në mikrobiotë.
 • SHEQER-Ndihmon në ruajtjen e kushteve të qëndrueshme mjedisore duke mbrojtur bakteret.

EFIKASITET I DËSHMUAR

EfIKASITET i ndjerë nga gratë!*

 • Lëkurë 100% e butë
 • Lëkurë 100% e lëmuar
 • 100%** lëkura largon qelizat e vdekura

* Testi i kënaqësisë – 22 gra – Pas 28 ditëve të aplikimit te produktit simaskë.

** Testi i kënaqësisë – 22 gra – Pas 28 ditësh aplikimi te produktit siskrab.

KËSHILLA PËR PËRDORIM

Aplikojeni në fytyrë një ose dy herë në javë, duke shmangur zonën e syve.

 1. Si scrub, masazhoni në fytyrë të lagur dhe më pas shpëlajeni.
 2. Si maskë lëreni për 5 minuta më pas shpëlajeni.

 

sqAlbanian