Lierac Sebologie Keratolytic Solution

22.00

Kategori:

Përshkrim

Sebologie solucion keratolitik
Per korrigjimin e papersosmerive

Solucion per permiresimin e tri llojeve te papersosmerive: poreve te zgjeruara, pucrrave dhe shenjave te mbetura.
Frymëzuar nga teknika estetike e permiresimit të rishfaqjes së problemeve, ky solucion ka veprim peeling duke bere zgjidhje specifike kundër papërsosmërive në të gjitha fazat e zhvillimit të tyre.
Që nga perdorimi i pare, lëkura mattifikohet. Pas 28 ditëve te perdorimit, lëkura pastrohet pa u tharë, pucrat korrigjohen dhe poret nuk hapen.

Perdorimi: aplikojeni solucionin ne mbremje me ane te nje pambuku ne gjithe fytyren duke shmangur zonen e syve. Mund te ndjehet nje ndjesi shpimi gjilperash apo kruajtje por kalon shpejte.

Përbërës aktivë:
– Glukonat zinku: veprim në shkëlqim dhe veprim në poret e zgjeruara, veprime rregulluese të sebumit & astringjente
– Acid salicilik: veprim mbi puçrrat dhe shenjat e mbetura, mundeson riparimin e qelizave (veprim keratolitik)
– Acid glikolik dhe acid laktik: veprim pastrues dhe sanitar, veprime peeling (largon qelizat e vdekura)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Lierac Sebologie Keratolytic Solution”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *