Lierac Sebologie Stop Spots

18.00

Kategori:

Përshkrim

Sebologie solucion
Per korrigjimin e papersosmerive dhe kunder pucrrave/akneve te lokalizuara

Frymëzuar nga teknika estetike e pastrimit të lekures, solucioni vepron menjehere duke u perthithur nga pucrrat dhe shenjat reziduale fale perberesve aktiv me performance te larte.
Eshte nje strukture aktive e ndare ne dy faza te dallueshme (pluhur dhe bi-faze e lengshme) gje qe e rrite efektivitetin sinergjik te tyre.

Perdorimi: në mbrëmje, merrni nje shkop pambuku, zhyteni në shishe derisa të arrijë pluhurin, pastaj vendoseni direkt në vendet ku jane aket dhe shenjat prezente që duhet korrigjuar. Shmangni zonën e syve. Mos e shkundni.

Perberesit aktiv:
– Glukonat zinku: veprim në shkëlqim dhe në poret e zgjeruara, veprime rregulluese të sebumit & astringjente
– Acid salicilik: veprim mbi puçrrat dhe shenjat e mbetura, mundeson rigjenerimin e qelizave (veprim keratolitik)
– Acid azelaik: veprim mbi puçrrat, frenues i baktereve përgjegjëse për formimin e puçrrave.
– Pluhur kalamine: veprim antiseptik

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Lierac Sebologie Stop Spots”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *