LIERAC SET LIFT INTEGRAL NIGHT+MM DAY

51.00

Rutina juaj e natës LIFT INTEGRAL, kundër plakjes dhe me efekt përmirësues të shtrëngimit.

SKU: 3701436920555 Categories: ,

Description

Rutina juaj e natës LIFT INTEGRAL, kundër plakjes dhe me efekt përmirësues të shtrëngimit:

  • KREMA RIGJENERUES NATI 50ML: RIGJENËRON, USHQEN, ZBUT RRUDHËT. Krema Nati Lift Integral forcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementët e saj themelorë (kolagjen, elastina, acid hyaluronik), por edhe në glikoproteinat që i lidhin ato. Lëkura rikthen shtrëngatë, elasticitetin dhe freskin, për një efekt shtrëngimi të plotë. Tekstura e butë dhe ultra-përfshirëse e Kremës Rigjeneruese Nati ushqen intensivisht lëkurën pa lënë përfundim yndyrë. Formuluar për të përshtatur për të gjitha llojet e lëkurës, edhe për lëkurë të ndjeshme*.
  • DHURATA: KREMA DITE RAFFERMISSANTE 20ML: SHTRËNGON, HIDRATON, ZBUT RRUDHËT. Krema Ditë Lift Integral forcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementët e saj themelorë (kolagjen, elastina, acid hyaluronik), por edhe në glikoproteinat që i lidhin ato. Lëkura rikthen shtrëngatë, elasticitetin dhe freskin, për një efekt shtrëngimi të plotë. Tekstura e mëndafshme dhe ultra-shkrirëse e Kremës Ditë Shtrënguese hidraton intensivisht, duke sjellë një ndjenjë rehatie dhe freskimi në lëkurë. Formuluar për të përshtatur për të gjitha llojet e lëkurës, edhe për lëkurë të ndjeshme*.

*testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.

TEKNOLOGJITË

ROSE ARN

ARN-ja e trëndafilit stimulon sintezën natyrale të kolagjenit dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibronektinës. Ky përbërës 100% natyral vjen nga trëndafili Grasse, i rritur pa pesticide.

BLACK TULI

Tulipani i Zi stimulon sintezën natyrale të elastinës dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibrilinës. Rezultuar nga 7 vjet kërkime, dhe i patentuar nga Lierac, ky ekstrakt i Tulipanit të Zi është 100% natyral dhe vjen nga Hollanda.

ACID HYALURONIK

Acidi hialuronik me origjinë natyrale e ngopet intensivisht lëkurën.

Përfitimet e dëshmuara

Kremë Nate: +16% tonicitet i fytyrës* +30% pamje e butë*

Kremë Ditë: -10% vëllim i rrudhave pas 15 minutave nga aplikimi** -24% vëllim i rrudhave pas 28 ditësh**

*Skor dermatologjik i bërë në 30 gra. Aplikimi 2 herë në ditë për 3 muaj. **Mjekim instrumental në 30 gra. Aplikimi 1 herë në ditë.

Këshilla për përdorim

Kremë Nate: Zbatohet në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.

Kremë Ditë: Zbatohet në mëngjes në fytyrë dhe qafë.