Sale!

Sunissime Face Cream Spf30 Gold

Original price was: 32.00€.Current price is: 24.00€.

Mbron – Hidraton – Sublimon Seria e parë e produkteve diellore kundër plakjes që mbrojt nga spektri global ndërsa i jep energji lëkurës. 40 ml

SKU: 3508240006457 Categories: ,

Description

BB fluidi kundër plakjes diellore global që i jep energji lëkurës dhe ofron një efekt të menjëhershëm të bukurisë.

Falë Teknologjisë Global Protect Energy, ky fluid i ngjyrosur mbrojtës ofron një mbrojtje diellore ultra-gjerë spektri (UVA, UVB, drita e dukshme, infra të kuqe); pa harruar pro-taurinin që transformon radikalet e lira në një rrjedhë energjie për lëkurën.

Acidi hialuronik hidraton dhe plotëson lëkurën që ndonjëherë thahet nga dielli, ndërsa një peptid aktivues i ngjyrosjes merr pjesë në ofrimin e një tene të ndritshëm dhe të njëjta, pa pikat dhe pa rritur ekspozitat.

Ky fluid me parfum të shijshëm të bergamotit të ngrire, xhenxhefit dhe ujit të kokoit bëhet njësoj me lëkurën dhe i ngjan një velo të pigmenteve të arta, kaq të lehtë sa përshtatet me të gjitha nuancat e lëkurës. Mungesat bien në hije, teni është i unifikuar dhe i ndritshëm me një effekt satini.

TEKNOLOGJITË

TEKNOLOGJIA GLOBAL PROTECT & ENERGY

Sistemi i filtrimit i patentuar (UVA/UVB) + flavonoide bimore (IR) + melanina fraksionuar (LV): Mbrojt lëkurën nga shenjat e dukshme të fotomoshës: rrudhat, humbja e elasticitetit dhe pikat.

ACIDE HYALURONIQUE

Hidraton, zbut dhe plotëson.

PEPTIDE ACTIVATEUR DE BRONZAGE

Rregullon pigmentimin për një ngjyrosje më të shpejtë, pa pikat.

Përfitimet e dëshmuara

Në mënyrë të menjëhershme: Ngjyra është e unifikuar: 95%(1) Efekti i një fytyre të shëndetshme, pa përfundim të yndyrës ose lepuri: 95%(2)

Në 14 ditë: Lëkura ndihet sikur është ri-energjizuar: 90%(2)

Në 28 ditë: Lëkura nuk ka pikë të re: 100%(2) Rrathët e vogla janë zbutur: 85%(2) Lëkura mbetet e butë: 85%(2)

(1) Studim klinik me 20 vullnetarë – aplikim i vetëm i BB FLUIDE PROTECTEUR ANTI-ÂGE GLOBAL SPF 50+ – % e kënaqësisë. (2) Studim klinik me 20 vullnetarë për 28 ditë – aplikim dy herë në ditë i BB FLUIDE PROTECTEUR ANTI-ÂGE GLOBAL SPF 30 – % e kënaqësisë.

Këshilla për bukurinë

Para ekspozimit, aplikoni shtesërisht mbi gjithë fytyrën dhe dekolten tuaj, së bashku me kujdesin tuaj ditore. Nuk lë gjurmë ose shenja.

Përsërisni çdo dy orë në rast ekspozimi të drejtpërdrejtë.

Mos qëndroni shumë kohë nën diell. Mos ekspozoni bebat dhe fëmijët e vegjël.