LIFT INTEGRAL DAY CREAM-KREM DITE LIFT INTEGRAL

47.00

SKU: 3701436908942 Kategori:

Përshkrim

LIFT INTEGRAL DAY CREAM-KREM DITE LIFT INTEGRAL

50 ml

Mbush – Hidraton – Zbut rrudhat

Kujdes ditor forcues me një efekt lifting gjithëpërfshirës.Forcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementët e saj thelbësorë (kolagjen, elastin, acid hialuronik), por edhe në glikoproteinat që i lidhin ato. Lëkura rifiton qëndrueshmërinë, elasticitetin dhe rigjenerohet, për një efekt lifting gjithëpërfshirës.Tekstura e mëndafshtë e kremit të ditës hidraton intensivisht, duke sjellë rehati dhe freski në lëkurë.

 

Formuluar për t’iu përshtatur të gjitha llojeve të lëkurës, madje edhe të ndjeshme*.

*Testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.

 

TEKNOLOGJIA E FORMULIMIT

Për herë të parë, Laboratoret Lierac deshifrojne sekretin përfundimtar të strukturës së lëkurës. Lëkura ka nevojë për kolagjen, elastin, acid hialuronik, por jo vetëm. Në zemër të Lift Integral-it të ri, kompleksi “Structure Lift” vepron mbi këta 3 elementë thelbësorë, por edhe mbi glikoproteinat. Të aftë për të lidhur këto elemente së bashku, ato rivendosin strukturën e lëkurës

  • ARN-ja e Trëndafilit

ARN-ja e trëndafilit stimulon sintezën natyrale të kolagjenit dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibronektinës. Ky përbërës me origjinë 100% natyrale vjen nga trëndafili Grasse, i rritur pa pesticide.

  • Tulipani zi

Tulipani i Zi stimulon sintezën natyrale të elastinës dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibrilinës. 7 vite kërkime shkencore, dhe i patentuar nga Lierac, ky ekstrakt i Tulipanit të Zi është 100% me origjinë natyrore dhe kultivohet ne Hollande.

  • ACIDI HIALURONIK

Acidi hialuronik me origjinë natyrale e mbush intensivisht lëkurën.

EFIKASIET I DËSHMUAR

Efikasiteti i matur klinikisht dhe instrumentalisht, nën kontroll dermatologjik… *

* Matja instrumentale në 30 gra. Aplikim një herë në ditë.

-10% vëllim i rrudhave 15 minuta pas aplikimit

-24% vëllim i rrudhave pas 28 ditësh

**Testi i përdorimit u krye në 30 gra. Aplikim një herë në ditë për 3 muaj. % e kënaqesise pas perdorimit.

90% e grave e shohin lëkurën e tyre më të fortë

100% e grave e shohin lëkurën e tyre të hidratuar

87% e grave e shohin lëkurën e tyre më të lëmuar

KËSHILLA PËR PËRDORIM

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “LIFT INTEGRAL DAY CREAM-KREM DITE LIFT INTEGRAL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *