LIFT INTEGRAL EYE LIFT CARE – LIFT INTEGRAL KREM I ZONES SE SYRIT

37.00

Forcon – Rigjeneron – Zbut rrudhat

Kujdesi për pamjen e shtruar me efekt të ngritjes së plotë

15 ml

SKU: 3701436909000 Categories: ,

Description

Kujdesi për Pamjen e Shtruar Lift Integral forcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementet e saj të rëndësishëm (kolagjen, elastina, acid hialuronik), por edhe mbi glikoproteinat që i lidhin ato. Lëkura rikthen firmitetin, elasticitetin dhe shndërrimin, për një efekt të plotë të ngritjes.

Tekstura e hollë dhe e shkëlqyeshme e Kujdesit për Pamjen e Shtruar Lift Regard e bën të shquhet dhe zbut konturin e syve. Shtypi i tij në keramikë sjell një ndjesi të menjëhershme të freskisë për një efikasitet optimal. Ky kujdes gjithashtu mund të aplikohet në zonën delikate të konturit të buzëve.

Formuluar për të përshtatur për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe për lëkurë të ndjeshme*.

*testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.

TEKNOLOGJITË

Për herë të parë, LIERAC Research deshifron sekretin përfundimtar të strukturës së lëkurës. Lëkura ka nevojë për kolagjen, elastin, acid hialuronik, por jo vetëm. Në zemër të Lift Integral-it të ri, kompleksi StructureLift vepron mbi këta 3 elementë thelbësorë, por edhe mbi glikoproteinat. Të aftë për të lidhur këto elemente së bashku, ato rivendosin strukturën e lëkurës.

ROSE ARN

ARN-ja e trëndafilit stimulon sintezën natyrale të kolagjenit dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibronektinës. Ky përbërës 100% natyral vjen nga trëndafili Grasse, i rritur pa pesticide.

BLACK TULI

Tulipani i Zi stimulon sintezën natyrale të elastinës dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibrilinës. Rezultuar nga 7 vjet kërkime, dhe i patentuar nga Lierac, ky ekstrakt i Tulipanit të Zi është 100% natyral dhe vjen nga Hollanda.

ACID HYALURONIK

Acidi hialuronik me origjinë natyrale e ngopet intensivisht lëkurën.

NË ZEMËR TË PRODUKTIT

97% e përbërësve
me origjine natyrore
VeganTestuar DermatologjikishtProdhuar në Francë

Përfitimet e dëshmuara

Efiçienca e matur klinikisht dhe instrumentalisht, nën kontroll dermatologjik… *

-13% relaksim i kapakëve të syve +25% tonicitet i konturit të syve +38% kontur i syve i zbutur

  • Vlerësim dermatologjik i kryer në 25 gra. Aplikimi 2 herë në ditë për 3 muaj.

… dhe ndjenja nga gratë! **

89% e grave gjejnë konturin e syve të tyre të zbutur 89% e grave gjejnë rrudhat e tyre të reduktuara 89% e grave gjejnë shenjat e lodhjes të zvogluara

** Test përdorimi i kryer në 25 gra. Aplikimi 2 herë në ditë për 3 muaj. % e kënaqësisë.

Këshilla për bukurinë

Zbatohet në mëngjes dhe mbrëmje në konturin e syve dhe buzëve.