LIFT INTEGRAL NIGHT CREAM-KREM NATE LIFT INTEGRAL

47.00

Rigjeneron – Ushqen – Zbut rrudhat Kujdes natyral rigjenerues për natën me efekt integrale për ngritje 50 ml

SKU: 3701436908973 Categories: ,

Description

Kremi i natës Lift Integral përforcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementët e saj thelbësorë (kolagjen, elastin, acid hialuronik), por edhe në glikoproteinat që i lidhin ato. Lëkura rifiton qëndrueshmërinë, elasticitetin dhe fryrjen, për një efekt të plotë lifting.
Tekstura e pastër dhe ultra-mbështjellëse e La Crème Nuit Régénrante ushqen intensivisht lëkurën pa një fund të yndyrshëm.
Formuluar për t’iu përshtatur të gjitha llojeve të lëkurës, madje edhe të ndjeshme*.

*Testuar nën kontroll dermatologjik.

TEKNOLOGJITË

Për herë të parë, LIERAC Research deshifron sekretin përfundimtar të strukturës së lëkurës. Lëkura ka nevojë për kolagjen, elastin, acid hialuronik, por jo vetëm. Në zemër të Lift Integral-it të ri, kompleksi StructureLift vepron mbi këta 3 elementë thelbësorë, por edhe mbi glikoproteinat. Të aftë për të lidhur këto elemente së bashku, ato rivendosin strukturën e lëkurës.

ROSE ARN

ARN-ja e trëndafilit stimulon sintezën natyrale të kolagjenit dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibronektinës. Ky përbërës 100% natyral vjen nga trëndafili Grasse, i rritur pa pesticide.

BLACK TULI

Tulipani i Zi stimulon sintezën natyrale të elastinës dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibrilinës. Rezultuar nga 7 vjet kërkime, dhe i patentuar nga Lierac, ky ekstrakt i Tulipanit të Zi është 100% natyral dhe vjen nga Hollanda.

ACID HYALURONIK

Acidi hialuronik me origjinë natyrale e ngopet intensivisht lëkurën.

NË ZEMËR TË PRODUKTIT

97% e përbërësve
me origjine natyrore
VeganTestuar DermatologjikishtKupe e rimbushmeProdhuar në Francë

Përfitimet e dëshmuara

Efiçienca është matur klinikisht dhe instrumentalisht, nën kontrollin dermatologjik…

+16% ton i fytyrës +30% pamje e butë

  • Vlerësimi dermatologjik u realizua në 25 gra. Aplikim një herë në ditë për 3 muaj.

…dhe u ndje nga gratë! **

92% e grave gjejnë se lëkura e tyre është ushqyer 84% e grave gjejnë se lëkura e tyre është rigjeneruar 80% e grave gjejnë se lëkura e tyre është ngritur ** Testi i përdorimit u krye në 25 gra. Aplikim një herë në ditë për 3 muaj. % e kënaqur.

 

  

Këshilla për bukurinë

Apliko në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.