LIFT INTEGRAL NIGHT CREAM-REFILL-KREM NATE LIFT INTEGRAL

37.00

Rigjeneron – Ushqen – Zbut rrudhat

Kujdesi i natës rigjenerues me efekt të ngritjes së plotë

50 ml

SKU: 3701436909093 Categories: ,

Description

Krema Nates Lift Integral forcon strukturën e lëkurës duke vepruar në elementet e saj të rëndësishëm (kolagjen, elastina, acid hialuronik), por edhe mbi glikoproteinat që i lidhin ato. Lëkura rikthen firmitetin, elasticitetin dhe shndërrimin, për një efekt të plotë të ngritjes.

Tekstura e butë dhe ultra-mbështjellëse e Kremës Nates Rregjeneruese ushqen intensivisht lëkurën pa lënë një përfundim të yndyrshëm.

Formuluar për të përshtatur për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe për lëkurë të ndjeshme*.

*testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.

TEKNOLOGJITË

Për herë të parë, LIERAC Research deshifron sekretin përfundimtar të strukturës së lëkurës. Lëkura ka nevojë për kolagjen, elastin, acid hialuronik, por jo vetëm. Në zemër të Lift Integral-it të ri, kompleksi StructureLift vepron mbi këta 3 elementë thelbësorë, por edhe mbi glikoproteinat. Të aftë për të lidhur këto elemente së bashku, ato rivendosin strukturën e lëkurës.

ROSE ARN

ARN-ja e trëndafilit stimulon sintezën natyrale të kolagjenit dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibronektinës. Ky përbërës 100% natyral vjen nga trëndafili Grasse, i rritur pa pesticide.

BLACK TULI

Tulipani i Zi stimulon sintezën natyrale të elastinës dhe glikoproteinës së lidhur me të, fibrilinës. Rezultuar nga 7 vjet kërkime, dhe i patentuar nga Lierac, ky ekstrakt i Tulipanit të Zi është 100% natyral dhe vjen nga Hollanda.

ACID HYALURONIK

Acidi hialuronik me origjinë natyrale e ngopet intensivisht lëkurën.

NË ZEMËR TË PRODUKTIT

97% e përbërësve
me origjine natyrore
VeganTestuar DermatologjikishtProdhuar në Francë

Përfitimet e dëshmuara

Efiçienca e matur klinikisht dhe instrumentalisht, nën kontroll dermatologjik… *

+16% toniciteti i fytyrës +30% pamje e butë

  • Vlerësim dermatologjik i kryer në 25 gra. Aplikimi 1 herë në ditë për 3 muaj.

… dhe ndjenja nga gratë! **

92% e grave gjejnë lëkurën e tyre të ushqyer 84% e grave gjejnë lëkurën e tyre si të rigjeneruar 80% e grave gjejnë lëkurën e tyre si të ngritur

** Test përdorimi i kryer në 25 gra. Aplikimi 1 herë në ditë për 3 muaj. % e kënaqësisë.

Këshilla për bukurinë

Zbatohet në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.