Sale!

Mesolift Krem

Original price was: 31.00€.Current price is: 21.70€.

SKU: 3508240009007 Categories: ,

Description

I frymëzuar nga teknika estetike e mesoterapisë së fytyrës, kremi MESOLIFT rekomandohet në kohë stresi, lodhjeje apo ndryshimesh sezonale për të luftuar lodhjen e lëkurës.

Për të zgjatur efektet e kremit dhe për të mbajtur lëkurën rrezatuese me vitalitet. Ideale për femrat dhe meshkujt, të të gjitha moshave, lodhja e vazhdueshme e të cilëve zvogëlon shkëlqimin e lëkurës. Për të gjithë ata që kërkojnë të përmirësojnë dukshëm strukturën e lëkurës së tyre dhe të zgjasin efektin nxitës të kremit për të vendosur përgjithmonë shkëlqimin dhe vitalitetin e lëkurës.

Një kompleks AHA me një efekt peeling zbut strukturën e lëkurës për të rritur shkëlqimin, ndërsa magnezi rigjallëron intensivisht dhe ri-energjizon qelizat. Vitaminat B, E dhe pro-vitamina A, C, luftojne kundër stresit oksidativ dhe stimulojne rinovimin e qelizave. Hidratim i fuqishëm, acidi hialuronik i rikthen lëkurës elasticitetin. Tekstura e saj e butë  i siguron lëkurës elasticitet dhe rehati të përditshme.

Përfitimet kryesore

  • Krem për trajtim intensiv riparues
  • Ideale për lëkurën e lodhur, të dëmtuar dhe me mungesë shkëlqimi
  • Rrit shkëlqimin
  • Përmban vitamina A, B, C dhe E
  • I përshtatshëm për meshkuj dhe femra

Menyra e perdorimit: aplikojeni ne mengjes dhe ne mbremje ne gjithe fytyren.

Rezultatet pas 1 muaj perdorimi:

Lekura tonifikohet (96%)
Rikthehet shkelqimi (98%)

Perberesit aktiv:

  • Vitamina A, C, E, B5, B6
  • Minerale: kalcium, magnez, baker, zink, mangan, kalium
  • Acid Hialuronik.
  • AHA (alfa hidroksiacide si: acid laktik,citrik,glikolik,malik)