MULTIVITAMINES JUNIOR

8.50

SKU: 3515450070550 Category:

Description

MULTIVITAMINES JUNIOR

Formula Multivitamin JUNIOR VITAVEA është aleati juaj për rritjen e fëmijëve tuaj.Eshtë një suplement ushqimor që përmban përbërës aktivë të njohur dhe të vlerësuar për të kontribuar në rritjen, funksionimin normal të sistemit imunitar si dhe rritjen normale: 9 vitamina dhe minerale. Gummies në formën e arushave me shije të mirë vishnje.Per femije nga 3 vjeç.

Permbajtja:

Sheqer, shurup glukozë,ujë;amidon; xhelatinë; humectant;  sorbitol; acidifikues; acid limoni;  arome qershi;  maltodekstrinë; Vitamina E; ngjyrues: antocianin; ; mineral:citrate; zink;  vitamina: D, B5, B6, B12, B9; mineral: jodur; kalium; inozitol.

Perdorimi:

1 në ditë për fëmijët 3-10 vjeç dhe 1-2 në ditë për fëmijët 10 vjeç e lart.Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Konsumojeni si pjesë e një diete të larmishme, të ekuilibruar dhe një stili jetese të shëndetshëm. Mbajeni larg fëmijëve. Ruajeni në një vend të freskët, larg dritës. Përdorimi i tepërt mund të rezultojë në efekte laksative.Nuk rekomandohet tek personat me crregullime te tiroides.