ROGER & GALLET BOIS D’ORANGE 30 ML

20.00

SKU: 3701436907761 Kategori:

Përshkrim

ROGER & GALLET  BOIS D’ORANGE

DRU PORTOKALLI

Roger&Gallet eshte nje linje e ujit te parfumuar me ekstrakte te bimeve te ndryshme ,me ekstrakte te drurit te portokallit.I pasuruar me ekstrakte bimore natyrale të sublimuara nga mjeshtrit e parfumierëve, çdo krijim ka virtyte që janë natyrisht të dobishme për trupin dhe mendjen,e testuar dhe provuar shkencërisht  mbi ndikimin emocional dhe fiziologjik të Ujit të tij Aromatik ne mireqenien e atyre personave qe e perdorin.  Me perberes 95% natyral,kjo linje prodhohet ne France.

Ashtu si katër shqisat e tjera, edhe shqisa e nuhatjes ndikon drejtpërdrejt në emocionet tona… por jo vetëm.

Neuroshkenca ka bërë të mundur që të vërtetohet roli i qartë që luan kjo ndjenjë befasuese në muskuj, vendin fiziologjike të emocioneve tona. Kjo quhet aromakologji.

Duke distiluar lumturinë që nga viti 1862 dhe trashëgimtar i Eau de Cologne-it të famshëm, Roger&Gallet krijon ujë aromatike të pajisur me veti unike.

Çfarë i bën ata të ndryshëm?

Pavarësisht nëse janë relaksues apo energjikë, përfitimet e tyre tani janë konfirmuar, falë një studimi shkencor të kryer në partneritet me Departamentin e Neuroshkencës në Université de Tours dhe Emospin.

Në fillim te vitit 2023, House of Roger&Gallet i bëri thirrje Université de Tours dhe Emospin të kryejnë një protokoll të ri testimi, bazuar në një nga vendet fizike të emocioneve: muskujt.

Duke përdorur përgjigjet psikofiziologjike të elektromiografisë (EMG), protokolli synon matjen e efekteve, pas ekspozimit të një subjekti ndaj aromës, në tensionin e muskujve në zonat e identifikuara si kyçe në relaksim (tensioni i muskujve trapezoidal) ose energjia e trupit (aktiviteti dinamik i muskujve të qafës) .

Ja perse duhet te zgjidhni nje uje te parfumuar prej brendit Roger&Gallet: PERMIRESON EMOCIONET DHE RELAKSON MUSKUJT

Lista e përbërësve INCI:

ALKOOL. UJOR / UJI / UJI. PARFUM / PARFRANCE. LIMONENI. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. ETILHEKSIL METOKSICINAMATI. LINALOOL. CITRALI. GERANIOL. CITRONELLOL.

Listat e përbërësve të përdorur në produktet tona përditësohen rregullisht. Përpara se të përdorni një produkt të markës sonë, ju lutemi lexoni listën e përbërësve në paketimin e tij për t’u siguruar që përbërësit janë të përshtatshëm për përdorimin tuaj personal.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “ROGER & GALLET BOIS D’ORANGE 30 ML”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *