ROGER & GALLET FEUILLE DE THÉ 30 ML

20.00

Limoni i Kalabrisë – Çaj i Zi i Ceylanit – Sandal Një erë e ngrohtë dhe ajrore e çajit të zi të Ceylanit, e përthyer me freskinë e Limonit të Kalabrisë. 30 ml

SKU: 3701436907839 Category:

Description

Të gjitha ka nisur nga kjo ndjesi e ngrohtësie, kjo ngrohtësi që ju mban, shtrihet dhe zbardh të gjitha tensionet. Feuille de Thé është një infuzion hespéridé tymi, i avulluar dhe ajror si një aroma e thesës së zi nga Ceylan, e nënshkruar nga Maitre Parfumeur Alberto Morillas. Pasuruar me ekstrakt natyral të thesës së zi me cilësi qetësuese, shpërndarja e saj hapet me freskinë aromatike të Limonit të Kalabrisë. Drusor, i tymosur dhe i rafinuar, sandali vjen për të ngrohur kompozicionin me një prekje të shtrirë. Një moment i rrallë që i takon vetëm jush.

L’Eau Parfumée Feuille de Thé u frymëzua nga kënaqësia e kryerjes së gjërave në një mënyrë jo konvencionale, duke dalë nga rrugët e shtrira. Ne donim diçka origjinale, me një shijë lehtësie dhe gogolldi njëkohësisht.
Një parfum i nënshkruar nga Alberto Morillas.

Natyrisht relaksuese

Inspiruar nga formula origjinale e Ujit të Kolonjës, L’Eau Parfumée Bienfaisante Feuille de Thé është pasuruar me Ekstrakt Natyral të Thesës së Zi me cilësi qetësuese dhe qetësuese për trupin dhe shpirtin.

95% e përbërësve janë nga natyra

Që nga koha kur ka qenë gjithmonë para kohës, shtëpia Roger&Gallet ka vendosur nga viti 1862 natyrën në zemër të parfumeve të saj, pa shtesë të panevojshme, për të liruar tërë fuqinë e saj. Natyra, në mënyrë të thjeshtë.

-KOLEKSIONI-

Ndjesia e një erë të freskët, një infuzion ngrohës, një pushim në hije, një lloj e ngazëllyer ose një gllabëtim vitaminash: koleksioni i Eaux Parfumées Bienfaisantes Roger&Gallet na fton të ndjehemi ndryshe nga arome. Pasuruar me ekstrakte natyrale të bimëve, të sublimuara nga parfumierë të njohur, çdo krijesë ka cilësi natyrale të favorshme për trupin dhe shpirtin.

Përdorimi

Për të theksuar efektin energjizues të Eau Parfumée Bienfaisante tuaj, shpërndani një re freskuese parfumi para jush dhe kaloni nëpër të. Për të rihapur notat e fragrancës gjatë gjithë ditës, vendosni në çantën tuaj formatin 30ml, ai do të ju ndjekë kudo. Një ritual i plotë i parfumuar për banjë dhe trup gjithashtu mund të shndërrojë gjurmat, duke marrë kujdes për veten.