ROGER & GALLET FLEUR DE FIGUIER SOAP

6.50

Fig – Musk – Grejpfrut

Një akorde e ngrohtë e tulit të fikut e rifreskuar nga hija qetësuese e gjetheve të pemës dhe nota e hidhur e grejpfrutit.

SKU: 3701436910006 Category:

Description

Ikonat e banjove që janë kthyer në ikona të kulturës pop, sapunët Roger&Gallet kanë aromatizuar që nga viti 1879. Të prodhuara “në një kazan” duke përdorur një metodë artizanale që vazhdon edhe sot, ata janë aromatike dhe ju parfumojnë me shkumën e tyre të hollë deri në fund. përdorni. Kjo teknikë e parfumimit “me zemër” kërkon 80 orë prodhim për secilën pjesë. Të veshura me ngjyrat e tyre ikonë “dielli të palosur” me ngjyra pop, ato janë të bukura, kanë erë të mirë dhe nxjerrin humor të mirë.

Një parfum i firmosur nga Francis Kurkdjian

Natyrisht relaksuese

Xheli i dushit Beneficial Flower Fiku është i pasuruar me Ekstrakt Fiku natyral me veti relaksuese dhe qetësuese për trupin dhe mendjen.

E rrumbullakët dhe natyrale

Përveçse janë të bukur dhe kanë erë të mirë, sapunët Roger&Gallet janë natyral. Të përbëra nga 97% përbërës me origjinë natyrale, ato janë të testuara nën kontroll dermatologjik. Të jeni të sigurt, ata do të kujdesen për ju si askush tjetër.

-KOLEKSIONI-

Funde me plisa, ngjyra pop dhe shkumë kremoze, sapunët e rrumbullakët Roger&Gallet japin një shfaqje. Një koleksion prej tetë aromash energjike ose relaksuese, për të nxjerrë në pah lumturinë.

Arti i tualetit

Për duart apo trupin, sapuni i rrumbullakët ofron butësi ekstreme, duke ruajtur fuqinë larëse të sapunit. Baza e tyre pastruese është 100% me bazë bimore dhe e biodegradueshme. Vetëm 100 g sapun nevojiten për rreth njëqind dushe. Plotësoni ritualin tuaj të tualetit Roger&Gallet me xhelin e dobishëm të dushit dhe qumështin me aromë të dobishme për trupin.