Rosilogie

23.00

SKU: 3508240004552 Kategori:

Përshkrim

Rosilogie
Krem korrigjues per skuqje

Kremi trajtues targeton tri lloje te skuqjeve: skuqjen e menjehershme, skuqjen difuze dhe skuqjen nga enet siperfaqesore te gjakut.
Frymëzuar nga kërkimet mjekësore neuroshkencore, kremi Rosilogie ofron një zgjidhje specifike kundër skuqjes në të gjitha fazat e zhvillimit të tyre.
Ka efekt vazokonstriktor.
Menjehere pas perdorimit, lekura fiton ndjenjen e rehatise, ndersa pas nje muaji perdorim te rregullte skuqja e papritur largohet, zona e perhapjes se skuqjes reduktohet per 85%, ndersa eekti vazokonstriktor arrihet per 64%.

Perdorimi: ne mengjes dhe/ose ne mbremje vendoseni kremin ne gjithe fytyren dhe pastaj ne zonat ku ka me shume skuqje mund te vendosni serish sipas nevojes.

Perberesit aktiv:
– Peptidi neurokalmant: veprimi në skuqjen e befasishme, rregullon reagimin e neuroneve për të rritur pragun e tolerancës kutane
– Dextran: veprim në skuqjen difuze, redukton inflamacionin
– Ruscus: veprim mbi skuqjen me enë gjaku të dukshme, redukton vazodilatimin dhe rrit rezistencën e kapilarëve të gjakut
– Prebiotik: veprimi në ekoflorën e lëkurës, perforcon mbrojtjen

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Rosilogie”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *